شناسه خبر : 92179
چهارشنبه 19 مرداد 1401 , 09:07
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

تصویب آیین‌نامه اجرایی ماده (۷۰)قانون جامع ایثارگران

هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱، آیین‌نامه اجرایی ماده (۷۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در خصوص سهمیه‌های ایثارگران برای ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را به تصویب رساند.
 
هیئت دولت آیین‌نامه اجرایی ماده (۷۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را تصویب کرد

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت، مطابق ماده (۷۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (۲) این قانون موظفند در اعطای سهمیه‌های ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، بورس‌های تحصیلی داخل و خارج از کشور، فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های دکتری تخصصی، (۵) درصد سهمیه اختصاصی برای جانبازان زیر (۲۵) درصد و همسران و فرزندان آنها و نیز همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه و (۲۵) درصد از سهمیه را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آ‌زادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای ۲۵ درصد اختصاص دهند.
همچنین بر اساس تبصره (۱) ماده قانونی یاد شده، در صورتی که سهمیه (۲۵) درصد ایثارگران (مشمول ماده ۷۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاح بعدی آن) تکمیل نگردد و (۵) درصد سهمیه اختصاصی جانبازان زیر (۲۵) درصد و همسران و فرزندان جانبازان زیر (۲۵) درصد و فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه، پاسخگوی متقاضیان واجدالشرایط نباشد، دولت مکلف است مانده ظرفیت خالی (۲۵) درصد ایثارگران را مازاد بر (۵) درصد مذکور به جانبازان زیر (۲۵) درصد و همسران و فرزندان آنها و فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه که شرایط لازم را داشته باشند، اختصاص دهد.
در همین راستا، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران و با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان برنامه و بودجه کشور و ستاد کل نیروهای مسلح و به استناد ماده (۷۵) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، ماده (۴۷) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) و بند (الف) ماده (۹۰) قانون برنامه ششم توسعه، آیین‌نامه اجرایی یاد شده را به تصویب رساند.

منبع: ایثار
اینستاگرام
بادرود یکی ازدولتیها پاسخ شفاف و صریح بیان نمایند درصدرزمندگان بادرصد ایثارگران 25 درصدی هم تراز هماهنگ میشه یا ارفاق یکسان میشه ؟ مسئولین محترم چرا تبیعض ؟ مگر رزمنده ای که پشت خاک ریزها با دشمن جنگیده واز وطن دفاع کرده 5% میدهید وایثارگری که در راه ماموریت در پشت جبهه بل فرض باماشین تصادف کرده وبه جبهه جنگ نرسیده وبا هزار جو رابطه بازی غیره همهتان باآن اشنایی دارید وبا هر ترفندی دیگر بماند 25% اعطا میکنید /مگر خون ایثارگران از خون رزمندگان پررنگتر است خب این بماند.. حضرت علی درموقع جنگ به همه مدفعان جنگ به یک چشم مساوی نگاه میکرد شمشیر حضرت علی عدالت علوی بود نه باند بازی تبعیض . لطفادرصدهارا طبق عدل علوی ترازومیزان نمایید اقایان مسئولیت پذیر / خدا قاضی القضات وسریع الحساب بینا وشنوا است.به امید سرسلامتی همه رزمندگان غیور ارتش همیشه چراغ خانه تان پرنور پر آباد باد.والسلام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi