شناسه خبر : 92216
پنجشنبه 20 مرداد 1401 , 03:38
اشتراک گذاری در :
عکس روز

هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای استان تهران

مدیر کل هواشناسی استان تهران گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و جاری شدن روان‌آب در ارتفاعات، دستگاه‌های اجرایی مانند نیروهای امدادی، شهرداری، راهداری و وزارت نیرو جهت مقابله با بحران آماده باشند.

به گزارش فاش نیوز و به نقل از  خبرگزاری صداوسیما،مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی استان تهران طی ۵ روز آینده با آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: امروز و فردا در نواحی شمالی به ویژه ارتفاعات در ساعات بعد از ظهر و شب افزایش ابر گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران ادامه داد: یکشنبه در ساعت عصر و شب در نیمه جنوبی و نواحی غربی استان وزش باد نسبتا شدید تا شدید با احتمال گردوخاک موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به هشدار سطح نارنجی افزود: در ارتفاعات استان خطرات جاری شدن رواناب، آبگرفتگی بعضی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها و صاعقه، ایجاد مه و کاهش دید در گردنه‌ها و اختلال در جاده‌های کوهستانی و شکستن درختان فرسوده وجود دارد.

جلالی توصیه کرد: لازم است جهت کاهش خطرات از تردد و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها خودداری کرده و از کوچ عشایر، کوهنوردی، پروازهای سبک و بالگرد خودداری شود و دستگاه‌های اجرایی مانند نیروهای امدادی، شهرداری، راهداری و وزارت نیرو جهت مقابله با بحران آماده باشند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi