شناسه خبر : 92341
دوشنبه 24 مرداد 1401 , 09:34
اشتراک گذاری در :
عکس روز

توصیه شهید همدانی در آخرین لحظات پیش از آغاز درگیری با دشمن

توصیه شهید همدانی در آخرین لحظات پیش از آغاز درگیری با دشمن+فیلم

شهید حسین همدانی در لحظات حسّاس پیش از شروع عملیات کربلای ۲، توصیه‌هایی شنیدنی برای رزمندگان اسلام دارد که بخش‌هایی از آن به تازگی منتشر شده است.

 اهانتی که چندی پیش از سوی یکی از عناصر فتنه سال 88 به مدافعان حرم علی الخصوص سردار شهید حسین همدانی شد، احساسات عموم مردم را جریحه دار کرد. مردمی که سال‌ها نام شهدا را در زمره قهرمانان خود به یاد سپرده‌اند. این امر بهانه‌ای شد تا حماسه‌ها و جانفشانی‌های کسی همچون شهید حسین همدانی دوباره مرور شود تا به یادمان بیاید که چندین دهه جهاد در عرصه دفاع مقدس، امنیت کشور و دفاع از حرم چه سردارانی داشته است.

در همین راستا به تازگی بخشی ناشنیده از سخنان شهید حسین همدانی برای رزمندگان اسلام، پیش از شروع عملیات کربلای 2 که روز 8 شهریور ماه 1365 انجام شد، توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است.

سردار حسین همدانی در بحبوبه جنگ تحمیلی می‌گوید: «اولین مسئله برای ما رضایت خدا در تمام لحظات است. از لحظه‌ای که حرکت می‌کنیم تا لحظه‌ای که با دشمن درگیر می‌شویم و تا لحظه‌ای که پیروزی ظاهری نصیب شما می‌شود. شما در تمام لحظات و حتی آن لحظاتی که انگشت شما بر روی ماشه می‌رود و می‌چرخانید و دشمن را نشانه می‌گیرید باید به نام خدا قربت الی الله باشد و اگر این چنین بود حالا که پیروزی ظاهری به دست می‌آید، رضایت او برای ما بس است. پس ما در تمام لحظات باید این را متوجه باشیم و اگر این چنین بودیم مسلما خدا وعده داده پیروزی ظاهری و فتح ظاهری را. برادرها در تمام لحظات سفارش می‌کنم که به یاد خدا باشید.»

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi