شناسه خبر : 92445
پنجشنبه 27 مرداد 1401 , 10:48
اشتراک گذاری در :
عکس روز

ادعای شبکه صهیونیستی درباره کمربند موشکی مقاومت در مرز غزه

شبکه تلویزیونی «کان» رژیم صهیونیستی مدعی شد، حماس هزاران موشک در مرز غزه و فلسطین اشغالی کار گذاشته و کمربندی امنیتی برای خود ایجاد کرده است.

ادعای شبکه صهیونیستی درباره کمربند موشکی مقاومت در مرز غزه

شبکه صهیونیستی «کان» در گزارشی ادعا کرد، حماس برای غافلگیر کردن رژیم صهیونیستی در هرگونه درگیری نظامی در آینده، اقدامی جدید انجام داده است.

کان مدعی شد، حماس یک کمربند امنیتی بسیار باریک در مرز غزه ایجاد و حدود نیمی از موشک‌هایش را با هدف شلیک روزانه به سمت فلسطین اشغالی به مدت یک ماه آماده کرده است.

این شبکه صهیونیستی افزود، حماس حدود ده هزار موشک دارد و برآوردها حاکی از آن است که نیمی از موشک‌های مذکور را در این منطقه کار گذاشته است.

در ادامه این گزارش آمده، کمربند امنیتی مذکور در منطقه‌ای باز میان حصار مرزی با اسرائیل  و خط اول منازل فلسطینی‌ها در تمام طول غزه از شمال تا جنوب ایجاد شده است. کار در منطقه مذکور به دلیل دور بودن از مناطق مسکونی و قابل استتار بودن با محصولات کشاورزی، آسانتر است و حماس به همین دلیل آن را انتخاب کرده است.

کان ادعا کرد، این موشک‌ها در عمق نیم متری زمین قرار داده شده‌اند و همه آنها به سامانه کنترل از راه دور پرتاب حماس متصل هستند.

این شبکه افزود، حماس به دنبال رسیدن به این توانایی است که روزانه و به مدت یک ماه بتواند صدها موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک کند.

 

آخرین درگیری میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های فلسطینی مربوط در ۱۴ تا ۱۶ مرداد رخ داد که البته این درگیری بیشتر میان جهاد اسلامی و تل‌آویو بود و حماس در آن مشارکتی نداشت.

اما آخرین درگیری میان این رژیم و تمام گروه‌های فلسطینی از جمله حماس مربوط به ماه می سال گذشته میلادی (۲۰۲۱) می‌شود و فلسطینی‌ها طی عملیات یازده روزه معروف به «سیف القدس» حدود ۴۰۰۰ موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک کردند.

به نقل از فارس

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi