شناسه خبر : 92461
پنجشنبه 27 مرداد 1401 , 13:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

۷۵ آزاده پاکدشتی تجلیل شدند

۷۵ آزاده پاکدشتی تجلیل شدند/ حماسه آفرینی و استواری جانبازان و آزادگان

75 آزاده پاکدشتی تجلیل شدند/ حماسه آفرینی و استواری جانبازان و آزادگان

۷۵ جانباز آزاده شهرستان پاکدشت در مصلی امام خمینی(ره) به مناسبت سالروز گرامیداشت آزادگان تجلیل شدند.

شامگاه چهارشنبه مصادف با سالروز بازگشت آزاده‌های عزیز به کشور از مقام شامخ 75 جانباز آزاده شهرستان با حضور مسئولان ارشد شهرستانی در مصلی امام خمینی(ره) تجلیل شد.

عبداله مرتضوی در این مراسم اظهار داشت: در برخی از بزنگاه‌های زندگی نقطه عطفی وجود دارد که برای آزادگان اسارت نقطه عطف زندگی آن‌ها بود.

وی با تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آزادگان الماس‌های درخشان هستند افزود: دوران اسارت و استقامت آزادگان در اردوگاه‌های رژیم بعث سبب شد تا آزادگان با استقامت و پشتکار در تحقق آرمان‌های امام و شهدا با شعور و شعف بکوشند.

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در ادامه گفت: برگزاری مراسم بزرگداشت آزادگان بر پایه سپاسگذاری از این عزیزان است و این کشور مرهون صبر و استقامت آن‌ها است.

وی با اشاره به اصطلاح امام راحل مبنی بر اینکه مردمان زمان ما از مردم زمان پیامبر مقرب‌تر هستند ابراز داشت: در دوران دفاع مقدس جوانان و نوجوانان این کشور در جبهه‌ها با لبیک به دعوت ولی فقیه شگفتی‌ها آفریدند.

در ادامه یوسفعلی شکری، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم با اشاره به نقش ایستادگی و مقاومت جانبازان عزیز در زمان اسارت و نتایج آن بر اجرای سیاست‌های کلی نظام گفت: امروز که دشمنان هراس از عظمت حضور ایرانیان دارند به آن روزهای حماسه آفرینی و استواری جانبازان و آزاده‌های عزیز برمی‌گردد.

وی افزود: استقامت آزادگان نقش شگرفی بر پیشرفت و سازندگی امروز کشور دارد، دشمنان تا دندان مسلح از حیرت فداکاری جوانان غیور ایران اسلامی در هراس بوده و هیچ حرکت نظامی نمی‌کنند، چون می‌دانند در جنگ سخت از غیرت ملت ایران شکست می‌خورند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با اشاره به صبر جانبازان آزاده گفت: با وجود برخی آسیب‌های جسمی اما همچنان سربلند و ایستاده در مقابل فتنه‌های دشمنان از انقلاب اسلامی و میراث مانده از شهدا دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به اخلاق رزمندگان ایران اسلامی در مقابل اسرای عراقی ابراز کرد: بیش از 10 هزار اسیر عراقی پس از آزادشدن به کشور خود بازنگشتند و لشکر بدر را تشکیل و به نبرد با صدام پرداختند، آنها ظلم در حق ایران و ایرانی را دیدند و مسیر حق را شناخته و به آن پیوستند.

شکری در پایان خاطرنشان کرد: نقش تبیین و عمل به آن حربه غیرقابل انکار بوده و هست و دشمنان چون به دروغ و ریا متوسل می‌شوند نمی‌توانند با آن مقابله کنند.

گفتنی است، در پایان مراسم 75 جانباز آزاده با اهدای شاخه گل و لوحی به رسم یادبود تقدیر شد.

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi