شناسه خبر : 92506
شنبه 29 مرداد 1401 , 13:12
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

نشست نمایندگان با رئیس جمهور بخاطر مشکلات ایثارگران

دبیر اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: برای تصویب قوانین ایثارگری در مجلس شورای اسلامی کوتاهی نشده است و بسیاری از نمایندگان خود از بچه های جبهه و جنگ هستند...

فاش نیوز - دبیر اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی از نشست با رییس جمهور و طرح مشکلات بودجه ای بنیاد شهید و امور ایثارگران و درخواست اختصاص منابع مالی لازم برای آنان از سوی دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، "علی اکبر علیزاده برمی" نماینده ایثارگر مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با اشاره به عزم نمایندگان ایثارگر ملت برای اجرای کامل قوانین ایثارگری بودجه 1401 خاطرنشان کرد: در این راستا ما به شدت مسائل و مطالبات جامعه ایثارگران و تامین منابع مالی بنیاد شهید را پیگیری می کنیم و امیدواریم که سازمان برنامه و بودجه هر چه زودتر بودجه بنیاد شهید را پرداخت کند؛ چرا که اینها بودجه عمرانی نیست و بودجه جان یک نفر است که باید خارج از نوبت ان را بدهند.

دبیر اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ادامه داد: به عنوان یک ایثارگر در این رابطه با آقای حسینی، معاون پارلمانی رییس جمهور، امیر آبادی، رییس فراکسیون ایثارگران و مسئولان بنیاد شهید صحبت کردم و آنها هم اعلام کردند بزودی برخی از این مشکلات حل خواهد شد. رفع مشکلات ایثارگران و به خصوص جانبازان مطالبه اصلی ما است و این عزیزان صاحبان و بزرگان ما هستند و باید هر چه زودتر مشکلاتشان حل و فصل شود. همچنین در جلسه ای که اخیرا با رییس جمهور داشتیم مشکلات بودجه ای بنیاد شهید و امور ایثارگران و اختصاص منابع مالی مطرح شد و امیدواریم که دولت هر چه سریع تر آن را انجام دهد؛ چرا که حقی است که مال این عزیزان است.

عضو مجمع نمایندگان سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت اجرای قانون واگذاری خودرو به ایثارگران یادآور شد: در خصوص واگذاری خودرو به جانبازان بالای 50 درصد همانطور که در جریان هستید یک بخش از سهمیه خودرو در سال جاری در اختیار طرح فرزندآوری قرار گرفته است. اما در مورد ایثارگران سهمیه اختصاص داده شده همچنان به قوت خود باقی است؛ ولی مشکلی که وجود دارد این است که خودرو به دلیل اینکه گرفتار بورس بازی شده است، هر چقدر هم که در کشور تولید شود کفاف عرضه را نمی دهد؛ وگرنه اگر شرایط عادی بود توزیع خودرو به جانبازان در سال جاری انجام می شد؛ چرا که واگذاری خودرو به ایثارگران حق این عزیزان است و طبق قانون باید انجام شود.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی که دارای دکترای علوم دفاعی است و در دوران دفاع مقدس فرمانده تیپ بوده است در خصوص ابراز نارضایتی برخی ایثارگران به درصدهای جانبازی متذکر شد: برادران عزیزی که اعتراض به نحوه تعیین درصدها دارند، طرف حساب آنها یک پزشک است و ممکن است نظرش این باشد که پزشک بد عمل یا اشتباه کرده است که در این صورت باید اسناد مربوطه در کمیسیون یا فراکسیون ارائه و موضوع، بحث و بررسی شود. اما در هر صورت این پزشک است که باید تشخیص بدهد که چند درصد است و ما در قانون نگفتیم که این درصد جانباز کم و یا  زیاد است؛ چرا که طبیعتا هر چه درصد پایین تر باشد یعنی شخص به سمت سلامتی بیشتر رفته است و این یک روند طبیعی در اموراست. حال اگر یک پزشک بگوید 40درصد است، نمی توان به او ایراد گرفت؛ چرا که تخصص اوست؛ اگر هم بگوید 10 درصد است، باز هم نمی توان به او گفت چرا؟

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم اضافه کرد: اما به هر صورت در قانون این موضوع پیش بینی شده است که شخص می تواند به یک رده بالاتر و یا هیئت عالی اعتراض کند. اگر هم قانون ایراد دارد می توان آن را اصلاح کرد؛ وگرنه من فکر نمی کنم قانون مشکلی داشته باشد. به نظر من برای تصویب قوانین ایثارگری در مجلس شورای اسلامی اصلا کوتاهی نشده است؛ چرا که بسیاری از نمایندگان مجلس خود از بچه های جبهه و جنگ، جانباز یا رزمنده  بسیجی، سپاهی و ارتشی هستند و مجلس واقعا و با تمام وجود طرفدار ایثارگران است.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا و کمبود برخی داروهای جانبازان تصریح کرد: در مورد داروهای جانبازان و به خصوص اعصاب و روان متاسفانه ما در یک تحریم ظالمانه ای قرار داریم. به طور مثال بچه های پروانه ای را  مشاهده کنید که چگونه جنایتکاران آمریکایی حتی داروی انها را هم تحریم کرده اند. لذا بحث دارو به دلیل وحشیگری آمریکا مشکلی است که واقعا نظام با ان درگیر است. اما مجلس و دولت واقعا کوشش می کنند که داروهای عزیزان ایثارگر را تا آنجا که بشود تامین کنند. اگر چه متاسفانه برخی از داروها را به دلیل تحریم و موانع موجود اجازه نمی دهند وارد کشور شود.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس با تمام وجود به دنبال حل این قضایاست و جانبازان حق حیات بر گردن مسئولان دارند تاکید کرد:  بی وجدانی است که ما خدای ناکرده بخواهیم کار این عزیزان را دنبال نکنیم.

وی در پایان در مورد قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران و نجوه اجرا و نظارت بر آن اظهار داشت: در مورد تبدیل وضعیت باید بگویم اگر کارتابل نمایندگان مجلس را مشاهده کنید وزارتخانه هایی که در اجرای قانون کوتاهی می کنند مکررا به آنها تذکر داده می شود و حتی در مواردی وزیر یا مسئولان ذیربط به کمیسیون و یا فراکسیون ایثارگران احضار می شوند و نظارت بر اجرای کامل این قانون با تمام قوا در مجلس پیگیری می شود.

| معرفی

تلگرام
اینستاگرام
توییتر

آقای نماینده محترم مجلس ، لطفاً به شعور مردمی که به شما رای دادند توهین نکنید .!!
این صحبت‌ها را جایی بکنید که مردم ندانند
اول اینکه : موضوع بودجه واگذاری خودرو جانبازان چه دخلی به فرزندآوری دارد و اینجا ایثارگران چه کاره اند؟!
دوم : درخصوص تحریم‌های دارو، دارو ها از لیست تحریم خارج هستند و شما یعنی دولت می تواند به راحتی آب خوردن از طریق تهاتر منابع نفتی، بابت این قیمت نجومی نفت ، دارو وارد کرده و در اختیار همگان قراردهد ، چه برسد به ایثارگران و جانبازان ...!
این صحبت ها را جائی بکنید که خریدار داشته باشد ، این قلم دو قلم ما رو بیخیال ...!!!
وقتی که قانون اجرا نشود!
به مثابه این است که:آفتابه لگن7دست...
اما شام و ناهار، هیچی!!!
جای تأسف دارد.
سلام وخسته نباشید
سالهافقط میشنویم که برای رفع مشکلات ایثارگران جلسات ونشستهای متعددبرگزارمیشودولی هرروزبرمشکلات ایثارگران محترم وارزشمندافزوده میشود
فرزندآوری از ایثار و جانبازی مهمتر است که وسیله نقلیه که حکم پا را برای جانبازان دارد به آنان اختصاص داده اند واقعا دردآور است که مسئولین بی کفایت هیچ درکی از وضعیت جانبازان ندارند
فکر کنم دیگه از سهام شاهد که بیشترین افت تاریخی و سهام بانگ دی دیگه قرار نیست هیچ کس حرفی بزنه فکر میکنی حاج اقا خیلی میدانی اگر این چنیین است از فساد گسترده شرکت شاهد حرف بزن چرا فرزندان شهید حق ندارند بعد از سالها وکالت سهامشان را دست بگیرند اقای شکری مگر میگذارد جهاد در راه خدا یعنی حق مظلو مان را بگیری در حالی که دستور دادند از سهام شرکت شاهد به عنوان فاسدترین سهم بازار حرفی نزنی
ایندفعه هم بهانه ی جدیدی برای واگذار نکردن خودرو ها آوردین ممنون از زحماتتون
جناب اقای علیزاده نماینده محترم در انتهای فرمایشتان فرمودید(در مورد تبدیل وضعیت باید بگویم اگر کارتابل نمایندگان مجلس را مشاهده کنید وزارتخانه هایی که در اجرای قانون کوتاهی می کنند مکررا به آنها تذکر داده می شود و حتی در مواردی وزیر یا مسئولان ذیربط به کمیسیون و یا فراکسیون ایثارگران احضار می شوند و نظارت بر اجرای کامل این قانون با تمام قوا در مجلس پیگیری می شود.) جناب با توجه به اینکه قانون گذاری ونظارت حق مسلم مجلس است واگر مسئولی قانون را طبق نظر خود تفسیر میکند فرمایش شما در کمیسیون توجیه شود عالی است وپس از ان باید قانون را اجرا کند اما کسی که واقعا سنگ انداری میکند باید برخورد گردد تا از روی صندلی خدمت کنار برود در منابع طبیعی که زیر مجموعه وزارت جهاد است با توجه به گذشت یک سال از جمع اوری مدارک ومراحل مصاحبه و.... متاسفانه تاکنون نسبت به صدور احکام رسمی اقدامی نشده است که متاسفانه موجب نارضایتی قرار خواهد گرفت امید است مجلس محترم طبق قانون برخورد نمایند
اگر اینقدر که می گویید نظارت دارید پس چرا قانون تسری امتیازات بالای 25 درصد به زیر 25 درصد که تصویب و به تایید شواری نگهبان هم رسیده توسط دولت اجرا نمی شود؟ صرف برگزاری جلسه مشکلی را حل نمی کند.
قول قالیباف برای رسیدگی جدی به مشکلات جانبازان شیمییایی و اعصاب و روان زیر 25 درصد در مجلس شورای اسلامی

ریس مجلس شورای اسلامی در همایش سراسری آزادگان موصل2 (عملیات خیبر) گفت: در شرایطی که مشکلات اقتصادی وجود دارد، هم اکنون هم پیگیری می‌کنیم تا بتوانیم مشکلات به‌ ویژه مشکلات جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان زیر 25 درصد را رفع کنیم.

وی عنوان کرد: این افراد در پرونده‌شان درصدهای پایینی دارند اما وقتی پرونده پزشکی آنها مطالعه می‌کنیم معتجب می‌شویم، که جانبازی با 10 درصد جانبازی اعصاب و روان در 12 ماه سال 9 ماه را در بیمارستان بستری است؛ در این شرایط خانواده این جانباز چگونه باید زندگی خود را اداره کنند؟ این‌ها از مواردی است که در مجلس پیگیری می‌کنیم.

قالیباف تأکید کرد: سن رزمندگان بالا رفته و عوارض جنگ، جبهه، آزادگی در سن‌های بالا بیشتر نمایان می‌شود.
به نام خداچرادربعضی جاهاتبعیض دوگانگی ظلم مضاعف نادیده گرفته شدن توسط همین پزشکان اجراواعمال می شودباتاسف

با سلام
برای بنده در شرکت مخابرات استان تهران 183 روز به اینجانب سختی کار تعلق گرفته که در شعبه 13 تهران سال 94 مراحل اداری آن انجام شده و تایید شده است ولی در زمان بازنشستگی، بیمه تامین اجتماعی، 183 روز سختی کار را برای من منظور نکرده است، لطفا رسیدگی شود.

شماره بیمه 14552256
شماره مستمری : 1001321591
کد ملی : 1531439901

بنده اشتباه کرده ام بازنشسته شده ام به خاطر که از موقع بازنشسته شده ام فقط به دنبال حق و حقوق پایمال و ضایع خودم در شرکت مخابرات منطقه تهران و شعبه 13 سازمان تامین اجتماعی تهران هستم
قانون برای شکایت و اعتراض کردن وجود دارد، اما متاسفانه عمل و اجرا نمی شود چرا؟
بازنشسته اسفند ماه سال 1395
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi