شناسه خبر : 92552
دوشنبه 31 مرداد 1401 , 09:10
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مشفق‌تر از "آزادگان" نداریم

درخواست قاضی‌زاده هاشمی از "آزادگان" برای گره‌گشایی از مشکلات کشور/ مشفق‌تر از "آزادگان" نداریم

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن ابلاغ سلام رئیس‌جمهور به آزادگان موصل۲ در عملیات خیبر، از آن‌ها خواست که با اغتنام فرصت، ظرفیت‌های خودشان را در جهت اصلاح امور مملکت به‌کار بگیرند.

مراسم افتتاحیه «موسم آزادگی»، پنجمین همایش سراسری آزادگان موصل2 در عملیات خیبر، با حضور 1300 آزاده دفاع مقدس صبح امروز (26 مرداد ماه 1401) در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برگزار شد، همایش تا روز 28 مردادماه ادامه خواهد داشت.

امیرحسین قاضی‌زاده، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم با اشاره به همبستگی آزادگان دفاع مقدس، گفت: شما آزادگان در ایام اسارت در دستان دشمن غدار بعثی ارتباط خوب و سازنده‌ای با یکدیگر برقرار کردید، در روزهای سخت با هم همدل و همدرد شدید و کنار هم مبارزه کردید و سختی کشیدید و مهم‌تر از همه این که این رفتار همدلانه را بعد از جنگ هم ادامه داده‌اید.

وی افزود: یکی از جدی‌ترین توصیه‌های امام صادق(ع) به شیعیان در زمان سختی و عسرت این بود که به دیدار یکدیگر بروید، وقتی یک هسته ایمانی و جمعی فداکار که قربانی شدن در مسیر مکتب را پذیرفته‌اند، اراده به اصلاح یکدیگر کنند و دور هم جمع شوند و مسائل را با یکدیگر تبادل کنند اتفاقات خوبی به جریان می‌افتد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: من قبل از این‌که به مسئولیت در بنیاد شهید بیایم 14 سال نماینده مجلس بودم، چون اخیراً جسارتی از سوی اصحاب فتنه 88 به شهدای مدافع حرم شده است یاد آن دوران افتادم، در ایام فتنه 88 ما در مجلس بودیم یک جمع 20 یا 30 نفره‌ای با هم همکاری می‌کردیم که از شرایطی که در آن ایام رقم می‌خورد ناراحت بودیم، فارغ از کاری که جریان فتنه و دشمنان می‌کردند معتقد بودیم ما هم درست عمل نمی‌کنیم، به همین دلیل نامه‌ای به رهبری نوشتیم که منجر به جلسه‌ای با ایشان شد، محتوای آن دو سه سال بعد منتشر شد.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه تصریح کرد: یادم هست وقتی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم ایشان در جلسه مثالی زدند و خاطره‌ای از امام راحل نقل کردند و گفتند "اوایل انقلاب در جریانات بنی‌صدر و منافقین من به‌همراه آقای هاشمی و شهید بهشتی خدمت امام رسیدیم و نگرانی خود را مطرح کردیم، حضرت امام(ره) فرمودند «درست است که دولت مهم است اما شما یک جمع انقلابی در مجلس دارید که می‌تواند در اصلاح انتخابات کشور خیلی مؤثر باشد، با همین جمع مجلس بروید و از آن طریق مسائل را حل کنید»". حضرت آقا با اشاره به این خاطره به ما گفتند "این جمع 30 یا 40 نفره شما یا مجلس هم خیلی کارها می‌تواند در کشور بکند، هر وقت جمعی دور هم هستند که اراده‌شان اصلاح امور است، توانایی آن را دارند که کارهای بزرگی انجام دهند".

وی در ادامه با اشاره به اثرگذاری انقلاب اسلامی بر رزمندگان اسلام، گفت: نقشی که رزمندگان در دفاع از خاک میهن در ظل پرچم و رایت اسلام ایفا می‌کنند مهم است، اما فراموش نکنیم چه‌چیزی به ذات آن برکت بخشیده است، وجود امام حسین(ع) ذاتاً به سرزمینی به‌اسم کربلا برکت بخشیده است، در امور دیگر نیز اوضاع به این صورت است، آن چیزی که در وصیت‌نامه شهدا می‌بینید دفاع از دین خدا، اسلام و شهادت در این مسیر است، شما این را پذیرفتید و اعلام می‌کنید همچنان در این مسیر هستید.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: این موضوع توجه به اخلاص شما آزادگان دارد، شما آزادگان سرافراز در این مسیر فرصت بزرگی داشتید؛ اول این‌که انتخاب شدید و دوم این‌که خودتان خود را تربیت کردید. امروزه جریان آزادگان یک جریان مؤثر و قوی است. تعداد زیادی از آزادگان دفاع مقدس در مناصب مختلفی میان مسئولین مجلس، دولت و... هستند، بسیاری از آنان پزشک، حقوقدان و استاد دانشگاه هستند و این نشان‌دهنده آن است که آزادگان ظرفیت بزرگی برای این کشور و اصلاح امورند.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه تأکید کرد: مسئله پویایی و حرکت جریان عظیم آزادگان بسیار مهم است، وقتی شما آزادگان هر سال دور هم جمع می‌شوید، فرصت‌های خوبی برای پیگیری امور مملکت در اختیار دارید، به‌عنوان دلسوزترین‌های مملکت پیشتر ثابت کرده‌اید که از شما مشفق‌تر و مهربان‌تر نسبت به امور کشور نیست، پس به کمک اصلاح کشور بیایید و از این فرصت‌های سالیانه برای ایده‌های نو در جهت حل مشکلات کشور استفاده کنید. سال‌ها اسارت در جایی که رزمندگان هیچ اختیاری از خود نداشتند و هر لحظه امکان جان دادن برایشان وجود داشت، عظمت روحی بسیاری می‌خواهد که در همه شما جمع شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در این همایش سراسری مجموعه پایش سلامت بنیاد شهید جهت بررسی پزشکی برادران آزاده حضور خواهند داشت. میز خدمت بنیاد شهید نیز مستقر خواهد شد تا دوستان در حوزه‌های مختلف مرتبط با بنیاد شهید مراجعه کنند و مشکل خود را عنوان کنند تا در حد توان مشکلات حل‌وفصل شود و گره‌گشایی شود.

وی در پایان با اشاره به برنامه سال آینده بنیاد شهید برای آزادگان، گفت: تصمیم گرفته‌ایم سال آینده برای 557 شهیدی که در دوران اسارت به شهادت رسیده‌اند و شهدای مظلومی هستند کنگره‌ای برگزار کنیم، این کار با تولیدات فرهنگی کتاب و فعالیت‌های فاخر صورت خواهد گرفت که برای آن به کمک شما دوستان آزاده نیازمندیم. در این سال‌ها خیلی از آزادگان خاطرات خود را ثبت و ضبط کرده‌اند، امیدواریم سایر آزادگان نیز این کار را ادامه دهند و از سرمایه‌های دوران آزادگی بهره ببرند.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi