شناسه خبر : 92762
پنجشنبه 10 شهريور 1401 , 10:15
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

امیرآبادی مطرح کرد؛

مجلس درباره تبدیل وضعیت کوتاه نمی آید

اگر دستگاه‌ها کوتاهی کرده و تصور می‌کند با اخراج ایثارگران و عدم تبدیل وضعیت آن ها مجلس کوتاه می‌آید، اشتباه می‌کنند...

فاش نیوز- اگر دستگاه‌ها کوتاهی کرده و تصور می‌کنند با اخراج ایثارگران و عدم تبدیل وضعیت آن ها مجلس کوتاه می‌آید، اشتباه می‌کنند.

  احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم و عضو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره واردات خودرو نیز اظهار کرد: شرکت‌های خودروسازی داخلی می‌گویند دست ما را نبسته و آزاد بگذارید، در این شرایط ما از فولکس واگن هم جلو می‌زنیم، اجازه دهید ما ضرر نکنیم و از تکنولوژی‌های روز استفاده کرده و محصولمان را به قیمت روز عرضه کنیم و در این صورت ما از شرکت‌های خودروساز خارجی هم بهتر می شویم؛ چون چنین توانی داریم. ما هم می گوییم بسم الله. اما نمی گذاریم ضمن داشتن انحصار، خودروهایتان را به قیمت آزاد بفروشید. بعد هم مردم هزینه های مدیریتی شما را پرداخت کنند.

 رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس همچنین درباره تبدیل وضعیت ایثارگران با بیان این آمار که حدود ۸۷ هزار نفر در دستگاه‌های مختلف در اجرای قانون ایثارگران،‌ تبدیل وضعیت شدند در عین حال گفت:‌ اگر دستگاه‌ها کوتاهی کرده و تصور می‌کند با اخراج ایثارگران و عدم تبدیل وضعیت آن ها مجلس کوتاه می‌آید، اشتباه می‌کنند. اگر این تبدیل وضعیت تا پایان سال جاری صورت نگیرد، تلاش می‌کنیم تا آن را مجددا در بودجه ۱۴۰۲ تکرار کنیم.

علیرغم مصوبه مجلس شورای اسلامی برای تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی، هنوز برخی از دستگاه‌ها قانون را اجرا نکرده و نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی مشمولین اقدامی انجام ندادند. مجلس از بعد نظارتی چه اقدامی انجام داده است؟

- در حال حاضر تعداد زیادی از دستگاه‌ها اقدام به تبدیل وضعیت کارمندان مشمول قانون کرده‌اند. این کار تقریبا در وزارت نفت به مرحله آخر رسیده و حدود ۳۶ هزار نفر تبدیل وضعیت می‌شوند. در وزارت بهداشت هم تعداد زیادی تبدیل وضعیت شده و تعداد زیادی هم در مرحله آخر قرار دارند که مجموعا حدود ۶۳ هزار نفر تبدیل وضعیت خواهند شد. در مجموعه دولت نیز تبدیل وضعیت حدود ۸۷ هزار نفر در دستگاه‌های مختلف انجام شده است.

در زمینه تبدیل وضعیت هنوز شرکت مخابرات برای انجام این قانون کارشکنی می‌کند. طرحی تهیه کردیم که به موجب آن ۱۸ درصد سهم دولت در شرکت مخابرات به عنوان سهام ممتاز تعریف می‌شود

- با چند نفر از نمایندگان هم این موضوع را در قالب سوال از وزیر ارتباطات پیگیری می‌کنیم. سوالاتی که از تعداد دیگری از دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش، وزارت اقتصاد برای برخی از بانک‌ها پرسیده شده و باید به زودی وزرا در مجلس پاسخگو باشند. استنکاف برخی از دستگاه‌ها برای تبدیل وضعیت ایثارگران و اجرای این قانون را در قالب ماده ۲۳۴ آیین‌نامه پیگیری خواهیم کرد.

با توجه به اینکه در قانون بودجه ۱۴۰۱ موضوع اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران آمده است، آیا مهلت اجرای این قانون تا پایان سال خواهد بود؟

- موضوع تبدیل وضعیت ایثارگران در بودجه‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ آمده است، منتها اگر دستگاه‌ها کوتاهی کرده و تصور می‌کنند با اخراج ایثارگران و عدم تبدیل وضعیت آن ها مجلس کوتاه می‌آید، اشتباه می‌کنند. اگر این تبدیل وضعیت تا پایان سال جاری صورت نگیرد، تلاش می‌کنیم تا آن را مجددا در بودجه ۱۴۰۲ تکرار کنیم. البته که طبق مذاکرات صورت گرفته با دیوان عدالت اداری، نظر تخصصی دیوان بر این است که به دلیل آنکه این موضوع به عنوان حقوق مکتسبه محسوب می شود، حتی در صورت قید نشدن در بودجه ۱۴۰۲، در صورت شکایت ایثارگران به دیوان عدالت اداری، دیوان در سال‌های آینده رأی به نفع ایثارگران خواهد داد.

با این وجود ما از دولت انقلابی می‌خواهیم به این موضوع توجه کند. انصافا هم این اواخر با تغییرات صورت گرفته توسط آقای لطیفی رئیس سازمان امور استخدامی در برخی از بخش‌های این سازمان، همکاری‌ها با ایثارگران و فراکسیون ایثارگران خوب شده است. انصافا برخی از دستگاه‌ها هم خوب پیش‌ می روند که نمونه آن وزارت کشور و شهرداری‌هاست. مشخصا شهرداری تهران پیگیری‌های خوبی انجام داده ولی به هر حال برخی از دستگاه‌ها کوتاهی‌هایی داشتند که باید برای پیشبرد کار کمک کنند.

یکی دیگر از مشکلات ایثارگران بحث ارائه خدمات درمانی و عدم پوشش کافی بیمه دی است، در این باره چه اقدامی می توان انجام داد؟

- بر اساس اطلاعاتم، بحث بیمه درمان خانواده شهدا و ایثارگران به بیمه دی محول شده منتها بیمه دی حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان از دولت طلب دارد. در این باره صحبتی با آقای میرکاظمی شده تا مبلغی کمک شود، شنیدم قرار است حدود ۸۰۰ میلیارد تومان به بیمه دی تخصیص پیدا کند. با فرض این اتفاق وضعیت خیلی بهتر می‌شود البته که باید هر چه زودتر حق بیمه برای درمان ایثارگران به شرکت بیمه دی پرداخت شود.

اختصاص سهام برخی شرکت‌ها به خانواده‌های ایثارگران و عدم توانایی فروش سهام آن‌ها از دیگر مشکلات خانواده‌های ایثارگران است، چه اقدامی می‌توان برای آن‌ها انجام داد؟

- بخشی از مدیریت سهام خانواده‌های شهدا و ایثارگران بر عهده بنیاد شهید است و عمده سهام مربوط به خود افراد است که باید مراقبت کرده و با مشورت با افراد متخصص نسبت به خرید و فروش سهام‌شان در بورس اقدام کنند. منتها به طور کلی آقای قاضی‌زاده هاشمی برنامه مفصلی برای ایثارگران و بنیاد شهید دارد.

متاسفانه در این بین جوسازی‌های زیادی علیه آقای قاضی‌زاده شده و حتی تجمعاتی علیه او برگزار کردند. مردم هوشیار و مراقب باشند که براساس اطلاعات به دست آمده از دستگاه‌های امنیتی، برخی از این تجمعات پشت پرده‌هایی دارد؛ رییس بنیاد شهید سفری به عراق داشت که علیه او جو بدبینی در بین ایثارگران و مردم به وجود آمد. گفته شد سفر آقای قاضی‌زاده به عراق برای این است که به عراقی‌هایی که در جنگ ایران و عراق صدمه دیدند، خدمات دهند. موضوعی که اساسا درست نیست چون برنامه بنیاد شهید عراق برای ارائه خدمات به شهدای جنگ داعش بوده و همچنین برای کسانی است که در ایران علیه صدام جنگیدند و نخست وزیر عراق برای آن ها برنامه جداگانه‌ای دارد، پس ربطی به آقای قاضی‌زاده ندارد.

جوسازی‌های زیادی علیه رییس بنیاد شهید شد؛ سفر قاضی زاده هاشمی به عراق برای گرفتن زمین از استاندار کربلا و نجف برای ساختن هتل بود تا به جامعه هدف خود خدمات ارائه کند.

- آقای قاضی‌زاده به عراق سفر کرد تا از استاندار کربلا و نجف برای ساخت هتل زمین بگیرد که به جامعه هدف خود خدمات بدهد. همچنین بخش اقتصادی بنیاد شهید ایران قراردادی با بنیاد شهید عراق منعقد کرد تا در مسکن‌سازی با آن ها همکاری کند نه اینکه به صورت رایگان مسکن برای آنها ساخته شود. این اقدام به معنای صادرات مصالح از کشورمان به عراق وهمچنین اشتغال برای ایرانیان است که آورده‌ای برای بنیاد شهید هم خواهد داشت.

غربی‌ها به خصوص آمریکا جنگ به راه می اندازند تا اسلحه بفروشند و بعد از اتمام جنگ، علاوه بر وارد کردن شرکت‌های امنیتی‌شان، شرکت‌های عمرانی‌شان را وارد همان کشور کرده تا سود ببرند. حال ما اصلا جنگی راه نینداختیم و کشور همسایه برای مشارکت در ساخت و ساز از ما درخواست کمک کرده است. در این باره علیه بنیاد شهید و دولت جوسازی زیادی شد. باید رسانه‌ها و آگاهان سیاسی منصف اطلاع‌رسانی درستی به مردم داشته باشند چون برخی از افراد در فضای مجازی با بیان مطالبی به دنبال منافع خودشان و مستکبران هستند.

این توضیحات شما بدان معناست که بنیاد شهید برنامه مدونی برای بهبود وضعیت معیشت ایثارگران دارد؟

- بنیاد شهید برنامه‌ای برای بهبود وضعیت معیشت، حل مشکل مسکن و درمان ایثارگران دارد. البته ما چند مسئله با سازمان برنامه و بودجه داریم؛ یکی بحث حق پرستاری جانبازان است که باید طبق قانون این میزان به اندازه افزایش حقوق و دستمزد کارگران بوده و اضافه هم شود، پس تامین اعتبار بر عهده سازمان برنامه و بودجه است که از طریق آقای میرکاظمی پیگیری می کنیم.

به نقل از ایسنا

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
مشکل همه قوانین ایثارگران را حل نمایید یکی بحث حق افزایش پرستاری مطرح می کند ،یکی بحث تبدیل وضعیت یکی اختصاص خودرو. یک مسلمانی بین شما 280 نماینده نیست یک ندای بده که ای مسئولین انقلابی چرا وام مسکن به رزمندگان نمی دهید!!!!!!!!
آقای امیرآبادی با تشکر از حمایت بی دریغ شما از ایثارگران ، لطفاً اگر دستگاه ها در تبدیل وضعیت کوتاهی کرده اند ، شما بودجه آنرا تا ۱۴۲۰ تخصیص دهید تا مطمئن شویم هرکسی در جنگ بود خانواده اش تبدیل وضعیت خواهند شد.
در خصوص سفر آقای قاضی زاده به عراق ما فکر میکردیم تا تا بحال تمام این بازی ها از طرف روباه پیر مکار انگلیس است ، اما شما به درستی ما را روشن کردید که همه چیز زیر سر این آمریکای پدر سوخته است که می خواهد بین ما تفرقه بندازد.
سپاس از روشنگری شما ، ایثارگران خیالشان از بابت مسئولینی چون شما که بفکر آنان هستند راحت می باشد . حالا همه میگیم مرگ بر آمریکا
کاش درباره‌ی واگذاری خودرو ها هم کوتاه نمی‌آمدند هر روز یک بهانه ی تازه دستو پا نمی‌کردن
با سلام
احتراما جناب رییس فراکسیون ایثارگران حضرت عالی با این وییس هایی که از خودت پخش کردی در فضای مجازی و فقط حرف الکی زدی جسارتا زندگی کثیری از بچهای جانباز و ایثارگر رو نابود کردی
بشخصه نیروی شرکتی وزارت دفاع هستم و به امید قوانین ایثارگری موقعیت هایی را از دست دادم
خدا ازت نگذره جناب امیر آبادی فراهانی
سلام علیکم آقای قاضی زاده هاشمی خواهشاً پیگیر تغییر وضعیت مربیان پیش دبستانی ایثارگر باشید بخدا خسته شدن ازبس صبر کردن
با سلام
مسئولین عزیز فاش نیوز که خود از ایثارگران هستید
جسارتا مطمعنم شما میتوانید به ایثارگران ستاد کل نیروهای مسلح و حتی خود رهبر ارتباط بگیرید
فقط یه سوال از رییس ستاد کل نیروهای مسلح و شخص رهبر دارم لطف بفرمایید از ایشان پرسش کنید چرا تبدیل وضعیت نیروهای مسلح ایثارگر که سالها میباشد در شرکت های سوری صنایع دفاعی کشور بکارگیری شده اند را انجام نمیدهید
یعنی اگر با حضور ابراهیم رییسی و فرماندهی کل قوا این مهم انجام نشود ایثارگران را ناامید میکنید والسلام
اقای امیر ابادی لطفا معافیت مالیات وبیمه بر حقوق فرزندان جانبازان وازادگان را تصویب کنید ما الان یک ریال از بنیاد شهید کمک نمیگیریم لا اقل این کار را برای فرزندان ایثارگر انجام دهید
بنده جانباز ۳۵درصد ازاستان مرکزی شهرستان اراک هستم برادر بزرگوار شما وهمه نمایندگان مسعول ونماینده تمام خانواده شهدا وآزداگان وجانبازان هستید که بعدوبیش از۳۴ سال ازدفاع مقدس میگذرد چگونه میخواهید پاسخ اینهمه جواب لی پاسخ هم از شما وهم از دولتمردان نظام چطوری میخواهید پاسخ بدهید چراآقای قاضی زاده دارد چگونه رفتار میکند وچگونه پاسخ این بی عدالتی دارن انجام میدن
بنده به عنوان یک جانباز باید ایسان هرچه ذوتر عزل بشود که ایشان درمدت یک سال اندی که میگذرد چه کار مقبتی انجام دادن که ابشان وعده چرا.چرا.چرا.
دیگر خودتان میدانید وجدان بیدار شماودیگر دوستان وشما یک گزارش عمل کرد ایشان درگروها بگذارید چه کار مثبت ویا قابل قبول باشد .....
این درد من نیست درتمام ایثارگران
وسلام علیکم ورحمت الله وبرکاتو.
با سلام
دلم واسه جناب ووییس تنگ شده که بیاد بگه صبر کنید صبر کنید
ایشون مجدانه میخوان ایثارگران مخابرات رو تبدیل وضعیت کنه که کار خوبیه و مشکل انها شرکایی هستند که زیر بار قانون نمیروند
اما باعث تعجب است چرا نیروهای مسلح به خصوص وزارت دفاع رو پیگیری نمیکند
دلم واسه ووییس هات تنگ شده بیا یه ووییس بده بگو صبر کنید ما تبدیل وضعیت ایثارگران رو تا ۱۵۰۰تمدید میکنیم خخخخخخخ
جناب رییس فراکسیون ایثارگران
نابود کردی ایثارگران شرکتی نیروهای مسلح رو
خدا ازت نگذره
ایثارگران عزیز صبر کنند صبر صبر صبر
هرجا قوانین اجرا نشد ایشان دست به تمدیدش خوب است تمدید میکند تا هزارو الا آخر ...
پاکدل بنیاد شهید هم از شما یادگرفت امد گفت تبدیل وضعیت نیروهای مسلح رو گزارشش را دادیم به مجلس و باید انجام بدن تعدادشونم اندکه
اما نمیدونم چند ماه دیگه گزارش باید تو مجلس بمونه !!!؟
چراوبه چه علت بسیجی های که زیر شش ماه جبعه دارند مگه ایرانی نیستن زحمت نکشیدن بخدا کارتون درست نیست ماهاهم همان خطر رو بجان خریدیم پس در رئ خود یه باز نگری داشته باشین
هر موقع حرفی از رییس فراکسیون ایثارگران جاب امیر آبادی فراهانی زده میشود ماشاالله تمامی ایثارگران لطفی خاصی به ایشان دارند
مخصوصا ایثارگران نیروهای مسلح !!!!
انقدر ایشان را دعا میفرمایند و حرف های خوب راجبشان میزنند که نگو نپرس
خدا همینجور که ایشون واسه ایثارگران شرکتی نیروهای مسلح کار انجام دادند برایشان در زندگی جبران کند
واقعا که سنگ تمام گذاشتند تمامی ایثارگران شرکتی تبدیل وضعیت شدند بعد از ارجاع پرونده آنها به مجلس آخه میدونید که اردیبهشت ماه ۱۴۰۱جناب پاکدل در بنیاد شهید فرمودند پرونده ایثارگران نیروهای مسلح رو به مجلس داده اند
!
!
!
کدوم مجلس و کدوم قانون
قانون مثله فرش مسجد است وسلام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi