شناسه خبر : 93175
دوشنبه 28 شهريور 1401 , 11:58
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

ابطال ۳ شرط تمام وقت بودن، بیمه‌پردازی و تمدید قرارداد در تبدیل وضعیت ایثارگران

فاش نیوز- مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران از ابطال سه شرط تمام وقت بودن، بیمه‌پردازی و تمدید قرارداد در تبدیل وضعیت ایثارگران با رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری خبر داد.

به گزارش فاش نیوز، سردار حسن‌زاده با اشاره به ضرورت تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران شاغل غیررسمی در دستگاه‌های مشمول ماده ۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و واحدهای تابعه، گفت: به استناد بند «د» تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و همچنین بند «و» تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ دستگاه‌های مشمول مکلفند، نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی کلیه‌ ایثارگران مشمول که با عناوین مختلف در ‌دستگاه‌های موضوع قانون مذکور شاغل هستند اقدام کنند.

وی اضافه کرد: بر اساس رأی اخیر هیئت عمومی دیوان عدالت اداری ۳ شرط «تمام وقت بودن، بیمه پردازی و تمدید قرارداد جهت اجرای تبدیل وضعیت» ابطال شده است لذا دامنه مشمولین بهره‌مند از این قانون گسترده‌تر شده و برخی موانع برای اجرای قانون مرتفع شده است.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ضرورت اجرای این رأی توسط دستگاه‌های مشمول، گفت: از ادارت کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان‌ها خواسته شده است نسبت به اطلاع‌رسانی این موضوع به جامعه هدف و پیگیری آن از طریق دستگاه‌های استانی و مبادی ذیربط اقدام نموده و موانع و مشکلات موجود جهت اقدامات بعدی را به اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد منعکس کنند.
حسن‌زاده خاطرنشان کرد: مشمولان بندهای قانونی مزبور می‌توانند در خصوص عدم اجرای این قانون در بخش دولتی از طریق دیوان عدالت اداری و مشمولین قانون کار از طریق دفاتر ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین ایثارگران مشمول ماده ۵۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از طریق کمیسیون ماده ۱۶ قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان نسبت به طرح شکایت خود اقدام و تا حصول نتیجه پیگیری کنند.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بنیاد تبدیل وضعیت ایثارگران مشمول ماده ۲۱ قانون جامع که در دستگاه‌های مشمول ماده ۲ این قانون شاغل غیر رسمی هستند را با جدیت پیگیری می‌کند، افزود: بدیهی است گزارش عملکرد دستگاه‌ها در اجرای این قانون همانند گذشته به دستگاه‌های نظارتی منعکس می‌شود تا با مسئولان دستگاه‌های مستنکف در دستگاه یا واحدهای تابعه آن برخورد قانونی صورت پذیرد.

 

 
 
 
منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
باسلام وخسته نباشید. پس در وزارت نفت کی ابلاغ واجرای میشود
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi