شناسه خبر : 93301
شنبه 02 مهر 1401 , 10:44
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

سمفونی «اروند» و قرار هفتگی با شهدا در موزه دفاع مقدس

سمفونی «اروند» و قرار هفتگی با شهدا در موزه دفاع مقدس

همزمان با آغار هفته دفاع مقدس، پوئم سمفونی «اروند» و قرار هفتگی با شهدا در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

 موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز همانند بسیاری از دستگاه‌های مشارکت کننده در احیای ارزش‌های شهدا و ایثارگران به پاسداشت هفته دفاع مقدس می‌پردازد. به همین منظور برنامه‌هایی حماسی برای هفته دفاع مقدس در نظر داشته و برگزار می‌کند. پوئم سمفونی «اروند» و قرار هفتگی با شهدا از این جمله هستند.

هشت سال آهنگ حماسی مقاومت در برابر نظام استکبار، جهانیان را به استماع شور حسینی(ع) مردم ایران فراخوانده بود. در راستای رسالت بزرگ انتشار ارزش‌های ایثار و شهادت، مجموعه اشعاری در قالب سمفونی حماسی با آهنگسازی و اجرای هنرمندان کشور در سالن خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اجرا می‌شود. این مراسم در روز پنج شنبه، 31 شهریور ماه 1401 از ساعت 20 تا 22 در سالن همایش‌های بین‌المللی خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

پوئم سمفونی «اروند» اثری سمفونیک با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره دفاع مقدس، رثای رزمندگان سلحشور و نقش اروند در سال‌های پرافتخار دفاع مقدس ارمغانی است به همه انسان‌هایی که زلالی دل‌های خود را به موسیقی سرخ شهادت سپرده‌اند و طنین فریاد شهیدان را در جان خود زنده نگه داشته‌اند.

هفته دفاع مقدس , دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ,

قرار هفتگی با شهدا

همچنین مراسم قرار هفتگی با شهدا در یادمان شهدای گمنام موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد. به منظور تجلیل و تکریم مقام شامخ شهدای 8 سال دفاع مقدس، مراسم قرار هفتگی با شهدا به همراه غبارروبی از گلزار شهدای گمنام در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در روز پنجشنبه 31 شهریور ماه برگزار می‌شود. این مراسم از ساعت 8:30 صبح در محل یادمان شهدای گمنام موزه با قرائت زیارت عاشورا همراه است.

هفته دفاع مقدس , دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ,

منبع: tasnimnews.com
اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi