شناسه خبر : 93352
دوشنبه 04 مهر 1401 , 00:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

نمایندگان تشکل‌های ایثارگری با رئیس مجلس دیدار کردند

مقرر گردید، کمیته ای متشکل از پنج نفر از شبکه ملی ایثارگران و یک نفر نماینده همکار و یک نفر از همکاران غیرنماینده رئیس مجلس...

فاش نیوز - شبکه ملی ایثارگران، متشکل از نمایندگان تشکل های ایثارگری دیروز با دکتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد و گفت و گو کردند.

بر پایه گزارش رسیده، دکتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی دیروز مورخ ۲ مهر ماه میزبان هیئت مدیره شبکه ملی ایثارگران و ۴ نفر دیگر از همکاران این شبکه بود.

 در این دیدار که تعدادی از جانبازان و ایثارگران از گروه‌های دیگر نیز حضور داشتند با هماهنگی قبلی دو موضوع مستقل به صورت مکتوب و مجزا در حضور وی به بحث و گفتگو گذاشته شد که یکی از این دو موضوع یکی شامل امور مالی مربوط به بنیاد شهید و سابقه تحولات اقتصادی آن و همچنین قوانین بر زمین مانده حوزه ایثارگری بود.
 بخش دوم خود شامل ۶ موضوع کلی و مجزا بود؛
(درمان،آموزش، اشتغال، معیشت، مسکن و  خودرو)
در باره بخش دوم که شامل قوانین بر زمین مانده حوزه ایثارگری و آیین‌نامه‌های تهیه شده متناقض می باشد گفتگو وتبادل نظر شد.
سایر ایثارگران حاضر نیز به نوبه خود مطالبی را در زمینه درمان، معیشت و برخی مطالب دیگر مطرح نمودند.

در ادامه این دیدار دکتر قالیباف ضمن بیانات مفصل به چند نکته اشاره کرد؛ اول اینکه ما باید فرهنگ ایثار و دفاع مقدس را حفظ کنیم و باید میان جامعه ایثارگری وحدت وجود داشته باشد، دیگر اینکه ایثارگران در زمان جنگ هر کدام از یک صنف و جایگاهی خاص در جبهه حضور پیدا کرده بودند و آنچه آنها را با هم جمع کرده بود موضوع ایثار و حضور در جبهه ها بوده است.

 وی اعلام کرد امروز ایثارگران می توانند با حضور حداکثری در بنیاد اداره امور را به دست گرفته و الگویی برای اداره سازمان های دولتی به نظام ارائه نمایند.
قالیباف همچنین به تفاوت میان سازمان هایی که با حضور ایثارگران اداره می شود و سازمان هایی که حضور ایثارگران در آنها کمتر است اشاره نموده و بیان داشت: هر جا که ایثارگران در اداره اموری دخیل باشند موفقیت ها چشمگیرتر و بارزتر است.
رئیس مجلس در ادامه افزود: مشکلات حوزه ایثارگری ناشی از نبود بودجه و کمبود بودجه نیست؛ گرچه ما کمبود بودجه داریم، لکن مشکلات حوزه ایثارگری بیشتر مدیریتی است تا اقتصادی.
وی در ادامه بیان داشت: مقاومت در برابر استکبار و جنایتکاران هزینه خود را دارد و به همین دلیل است که آمریکا و اسرائیل دست از کینه توزی با ما برنمی دارند و کشورهایی هم که همسو با آنها هستند اگر بخواهند از چارچوب خارج شوند تحمل نخواهند کرد.
قالیباف همچنین گفت: در سنت الهی نتیجه مقاومت رشد و تعالی است.

گفتنی‌ست در جمع بندی نهایی به دستور دکتر قالیباف مقرر گردید، کمیته ای متشکل از پنج نفر از شبکه ملی ایثارگران و یک نفر نماینده همکار و یک نفر از همکاران غیرنماینده رئیس مجلس، موضوعات مطروحه را بررسی و تا مرحله اصلاح و اجرا پیگیری کنند.

همچنین قرار شد، شبکه ملی ایثارگران نظرات خود را در مورد تدوین برنامه هفتم توسعه و نیز طرح اصلاحی قانون جامع خدمات به ایثارگران را به رئیس مجلس اعلام نمایند.
شبکه ملی ایثارگران
۱۴۰۱ / ۷ / ۲

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام ازشما خواهش میکنیم امسال مشکل رزمندگان زیرشش ماه راحل کنیدمامظلوم واقع شده ایم ارجان گذشتیم برای کشوردرآمدنداریم به خاطرامام وحاج قاسم عزیزم به دادمابرسیدخیلی ازشهداوجانبازان درماه اول شهیدوجانبازشدندماپنج ماه باافتخارخدمت کردیم چراماراحمایت نمی کنیدچرادل ماراشکندیدچرابه گفته امام عمل نمی کنیدازسرماتاصبح درمنطقه فاومی لرزیدم برای مردم درحالی که مردم ومسولین درجای گرم وراحت کنارخوانواده ب دندشمارابه هرکس که می پرستید قسم می دهم به فریادمابرسیدباتشکر
جانبازان حالت اشتغال تبصره یک بنیادمظلومند.کسانیکه حقشون ضایع شده وپایمال کردند!
سلام لطف کنید۱_ بحث درمان و دارو را از پوشش بیمه نالایق دی در بیاورید ۲_ دندان و عینک تحت پوشش قرار گیرد ۳_بحث حمایتهای قضایی عملی شود نه انکه دفاتر حمایت دلال وکلا شوند ۴_تبدیل کمک معیشت به حقوق
احسنت مطالب مهم جانبازان ودر الویت همین های است که نام بردید بخصوص درمان ایثارگران ئا قرارداد کامل ببندید که واقعا صددرصد جانبازان تامین شود ویا خود بنیاد درمان را بعهده گیرد،،،قرارداد با بیمه های خصوصی درد جانبازان را رفع نمی کند فقط رفع مسئولیت بنیاد می شود،،،
سلام به همه جانبازان مردمی .۱۴ساله بودم قطع نخاع شدم الان ۵۲ساله شدم داریم میمیریم آقای قالی باف ازاتحادومرگ برآمریکه واسرائیل حرف میزند وتازه بعداز۴۰سال مجروحیت میگه ۵نفرانتخاب کنند تاچکارکنند بابا شما قوانینی راکه خودتان تصویب کردید اجراکنید مگرماچیزبیشتری ازقانون می خواهیم .بالاخره که انقلاب شد شماها وخانوادهای شماخوب چریدید وخوردید ومابیچارها ومردم هم سوختیم وساختیم .نوش جانتان زرنگ بودید بردید
سلام خدمت ریس محترم شبکه ملی ایثارگران وریس محترم وعزیز مجلس کشورجناب دکتر قالیباف دغدعه بیشتر ایثارگران بیکاری فرزندان است چون درهرخانه ای دوتاسه فرزند ایثارگران بامدارک عالیه بیکارند خواهشمنذهستم جهت قددانی ازایثارگران طرح جایگزینی فرزندان جانباز جای پدر راتصویب کنید
به نام خدالطفاجانبازان بیکاروفاقدشغل راهم جانبازحساب بفرمائید
با سلام جناب آقای دکتر قالیباف اگر دوست دارید ایثارگران و ملت دعا گویتان باشند ، که هر چه دارید به اعتبار همین مردم شریف ایران است ، اگر مردم از شما راضی باشند ، یعنی اینکه شما کارتان را خوب انجام داده اید و اگر خدایی نکرده مردم از شما ناراضی باشند یعنی یک جای کار می لنگید ، پس همیشه و در همه حال اولویت اولتان مردم باشد ، و آن چیزی نیست جز اجرای درست و دقیق قانون ، نگذارید مجریان قانون سلیقه‌ای قانون را دور و به نفع خود تفسیر کنند ، اگر دستگاهی جایی قانون درست اجرا نشود شأن و منزلت مجلس زیر سوال می رود ، قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران که قانون جامع و کاملی است ، بنیاد اخیرا جانبازان ماده 38 این قانون که پاداش بازنشستگی و ذخیره مرخصی ها و ... آمده ، با نادیده گرفتن این قانون با آیین‌نامه غیر رسمی و کاملا مغایر قانون ، سلیقه ای عمل کرده لذا از شما ریاست محترم مجلس تقاضا داریم ورود کنید و جلوی این بی قانونی را بگیرید ، هر اداره و ارگانی قانون را دور بزند و مجلس ورود نکند ، شأن و اعتبار مجلس زیر سوال خواهد رفت ، شما که خدایی نکرده دوست ندارید این اتفاق بیفتد ، با سابقه مدیریتی که از شما سراغ دارم مطمینم شما نه تنها در بنیاد بلکه در کل کشور این اجازه را نخواهید داد و حتما ورود می کنید ، موفق و پیروز و سربلند باشید . با تشکر جانباز جنگ .
عرض ادب و احترام
( که وعظ بی عملان واجب است نشنیدن )
سلام بر سرداران سربه دار
سلام بر سرداران گمنام
سلام بر همرزمان هم پیمان
سلام بر علمای با عمل
آقای فاش بازم از فساد سیستماتیک تو بنیاد دفاع کردی!!!
کجای سوال من جانباز توهین وتشویش محسوب میشه
پول مابقی ۵۷٪افزایش پرستا ری کجا رفت؟!°
بنیاد بودجه ر‌واز صندوق دولت گرفته
خب دیگه اینم مثلا کسب نوعی درآمد برای برخی مسئولین حاکم بربنیاد میباشد.!!!
ناحقی در حق ایثارگر بی کس و ‌مظلوم.
جناب فاش خجالت بکش!
شماها خودتون ایثارگرین
بهتر نیست منتشرش کنی؟!
چرا از به چالش کشیدن مدیران نالایق هراس دارید؟!!!
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi