شناسه خبر : 93370
دوشنبه 04 مهر 1401 , 09:53
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

جهاد تبیین برای بیان وقایع دفاع مقدس بسیار حایز اهمیت است

امیر سیاری گفت: جهاد تبیین در بیان رخداد‌های دوران دفاع مقدس بسیار حایز اهمیت است؛ به همین دلیل ارتش همواره توجه به این موضوع را در برنامه کاری خود قرار داده است.

 

جهاد تبیین برای بیان دوران دفاع مقدس بسیار حایز اهمیت است/ بیان واقعیات دفاع مقدس با استفاده از ابزار هنر و رسانهامیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش در گفت‌وگویی درباره تبیین وقایع دفاع مقدس برای نسلی که جنگ تحمیلی را درک نکرده است، اظهار داشت: باید چگونگی وقوع دفاع مقدس و ارزش‌های حاکم بر آن مقطع زمانی را برای نسل امروز و آینده‌ساز کشور بازگو کنیم؛ اینکه در آن زمان چه کاری انجام دادیم و شهدا و جانبازان چگونه برای افتخار و عزتی که امروز به دست آوریدیم، حماسه آفرینی کردند؟

امیر سیاری ادامه داد: این قبیل موضوعات باید گفته شود؛ زیرا آسایش امروز به راحتی حاصل نشده است؛ حال چنانچه علل وقوع جنگ تحمیلی و افتخارآفرینی‌هایی که به واسطه دفاع مقدس به دست آمده را نگوییم، همان‌گونه که فرمانده معظم کل قوا تأکید کردند، دیگران به جای ما وقایع دفاع مقدس را آن‌گونه که خودشان بخواهند، روایت خواهند کرد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش افزود: پس با توجه به اینکه جهاد تبیین در این حوزه بسیار حایز اهمیت است، ارتش همواره توجه به موضوع مورد اشاره را در برنامه کاری خود قرار داده تا از طریق رسانه‌ها، فضای مجازی، فیلم، کتاب و... به بیان رویداد‌های دفاع مقدس بپردازد.

دریادار سیاری اضافه کرد: نسل جوان قدرت تشخیص بالایی دارد؛ به همین خاطر می‌تواند آن‌هایی که با صداقت سخن می‌گویند و آنچه بوده را به درستی منتقل می‌کنند را خوب تشخیص دهد؛ بر این اساس باید تلاش شود آنچه بوده و واقعیت داشته و اتفاق افتاده را با زبان قابل فهم و با استفاده از ابزار هنر و رسانه بیان کرد.

منبع: defapress.ir
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi