شناسه خبر : 93375
دوشنبه 04 مهر 1401 , 10:39
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

تغییر سیستم آمریکایی نیروی هوایی به سیستم بومی

امیر سرتیپ واحدی گفت: بازسازی تجهیزات، تغییر سیستم آمریکایی به سیستم بومی در نیروی هوایی، تحول و سازماندهی امور فرهنگی و پایه‌گذاری دانشگاه هوایی شهید ستاری از افتخارات ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

 

تغییر سیستم آمریکایی نهاجا به سیستم بومی و پایه گذاری دانشگاه هوایی شهید ستاری از افتخارات ارتش است امیر سرتیپ خلبان «حمید واحدی» فرمانده نیروی هوایی ارتش در جمع فرماندهان و مسئولان این نیرو که با حضور حجت‌الاسلام «سید احمد قاضی» رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه علم و فناوری در نیروی هوایی ارتش به علت تخصصی و تجهیزات محور بودن از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار داشت: با شروع جنگ تحمیلی هشت ساله اولین جایی که در ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹ مورد حمله قرار گرفت، پایگاه‌های نیروی هوایی ارتش بود که پس از این اقدام مذبوحانه، ظرف دو ساعت با عکس‌العمل متقابل تیزپروازان و عقابان این نیروی غیرتمتد روبه‌رو شد.

امیر واحدی با اشاره به نقش نیروی هوایی در طول هشت سال دفاع مقدس افزود: شجاعت و رشادت‌های بی نظیر کارکنان نیروی هوایی ارتش به‌ویژه خلبانان دلاور در نفوذ به اعماق خاک دشمن و رویارویی با مدرن‌ترین امکانات اهدایی استکبار به صدامیان و دفاع از حریم هوایی کشور نشانه تعهد، عشق و ایمان آنان به خدا و اسلام و میهن اسلامی بود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: مهیا نگه‌داشتن و تعمیر و بازسازی ادوات و ابزار پیچیده هواپیماها، حراست از آسمان کشور، همه این مهارت‌ها و تخصص‌ها و ارزش‌های علمی والای این عزیزان از توکل و ایمان آن‍ها نشأت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس، نیروی هوایی در کنار سایر نیرو‌های مسلح و بسیج مردمی به دفاع از کشور پرداخت، این در حالی بود که به دلیل وابستگی‌های خارجی پیش‌بینی می‌شد ظرف چند ماه نیروی هوایی ایران زمین‌گیر شود و از سوی دیگر، عراق همه‌جانبه از سوی غرب حمایت می‌شد.

امیر واحدی با بیان اینکه اقدامات نیروی هوایی در زمان جنگ مبتنی بر علم و فناوری بود که مورد بهره‌برداری این نیروی دانشمند قرار گرفت تصریح کرد: به دست آوردن رکورد‌های بالای پرواز، سوخت‌گیری هوایی، حرکت به سمت خودکفایی و بازسازی تجهیزات، تغییر سیستم آمریکایی به سیستم بومی در نیروی هوایی، تحول و سازماندهی در امور فرهنگی و پایه‌گذاری دانشگاه هوایی شهید ستاری از افتخارات ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

منبع: defapress.ir
اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi