شناسه خبر : 93400
چهارشنبه 06 مهر 1401 , 09:35
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار برگزار می‌شود

«هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار» در 11 موضوع و در استان یزد برگزار می‌شود.
 
هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار برگزار می‌شود

«هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار» به کوشش اداره‌کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد برگزار می‌شود.
موضوعات این جشنواره «ایثار و ایثارگری در طول تاریخ ایران»، «شهدا و جانبازان و آزادگان دفاع مقدس»، «شهدای مدافع حرم و امنیت و ....»، «ایثار و شهادت در فرهنگ عاشورایی و رضوی»، «ایثار روستائیان و عشایر کشور»، «ایثار کادر درمان و آتش‌نشان‌ها»، «ایثار در قرآن کریم سیره ائمه اطهار (علیهم السلام)»، «شهدای دانش آموز»، «ایثار اجتماعی»، «4000 شهید استان دارالعباده یزد» و «خاطرات جانبازان، آزادگان و ایثارگران استان یزد» هستند.
برگزارکنندگان این جشنواره «توسعه، تعمیق، تکثیر و تداوم فرهنگ ایثار و مهربانی، ایثار و ازخودگذشتگی و ایثار و شهادت»، «تحکیم ارتباطات اجتماعی به واسطه مبادلات فرهنگی با موضوع ایثار اجتماعی و ایثار و شهادت در سطح مساجد، محلات، روستاها و ....»، «تجلیل از شهدا، ایثارگران و خانواده‌های آنها»، «تشویق و ترغیب هنرمندان به تولید آثار نمایشی با موضوع ایثار، جهاد و مقاومت و ایثار، مهربانی و همدلی اجتماعی»، «کشف و حمایت از استعدادهای جوان در زمینه هنرهای نمایشی با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت» و «گسترش زمینه‌های فکری و فرهنگی در جهت تولید آثار فاخر و ارزشمند نمایشی با هدف ارتقاء بینش و آگاهی جامعه به عنوان مخاطب اصلی اینگونه از آثار و ایجاد گفتمان‌های اجتماعی در زمینه فرهنگی ایثار و شهادت» را به عنوان اهداف «هفتمین جشنواره تئاتر ایثار» عنوان کرده‌اند. 
علاقه‌مندان می‌توانند در 2 بخش «صحنه‌ای» و «خیابانی» در این جشنواره شرکت کنند. آخرین زمان ارسال آثار به این جشنواره که در هفته آخر آذرماه 1401 برگزار می‌شود بیستم مهرماه خواهد بود.
بر اساس این فراخوان، به رتبه نخست در بخش‌های نویسندگی، طرح و ایده (نمایش خیابانی)، کارگردان، بازیگری مرد و زن به ترتیب تا سقف مبلغ 8، 10 و 12 میلیون تومان اهدا خواهد شد.
برای آن دسته از افراد که موفق به کسب رتبه نخست تا سوم در بخش‌های طراحی صحنه و لباس، موسیقی، طراحی فضا (نمایش‌های خیابانی) و طراحی حرکت می‌شوند هم مبلغ 10، 7 و 5 میلیون تومان جایزه در نظر گرفته شده است.

منبع: isaar.ir
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi