شناسه خبر : 93407
چهارشنبه 06 مهر 1401 , 10:59
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

امام رضا (ع) خطاب به شهید مدافع حرم: شفا می‌خواهی یا شفاعت؟

شهید عباس کردانی تعریف می‌کند: یک شب امام رضا (ع) را در صحن گوهرشاد دیدم که بالای تختی نشسته بود. با گلایه گفتم: آقا! چرا مادرم را شفا ندادی؟

 

امام رضا (ع) خطاب به شهید مدافع حرم: شفا می‌خواهی یا شفاعت؟شهید «عباس کردانی» یکی از شهدایی است که جانش را برای شکست محاصره شهر‌های شیعه‌نشین نبل والزهرا و در راه دفاع از حرم حضرت زینب (س) داد. در کتاب «عباس برادرم» که مشتمل بر خاطرات و یادداشت‌های این شهید است، روایتی از عنایت امام رضا (ع) به عباس کردان بیان شده است که به مناسبت سالروز شهادت این امام همام در ادامه می‌آید:

شفا را می‌خواهی یا شفاعت را؟

مادرم به شدت مریض شده بود. خیلی هم انسان باخدایی بود. برای تشییع جنازه‌اش پنج هزار نفر آمده بودند. خیلی برای شفایش دعا کردم. نه تنها من، خیلی‌ها دعا می‌کردند. هر چه از امام رضا (ع) خواستم حالش بدتر می‌شد. با خودم گفتم: نکند مادرم گناه کبیره‌ای کرده که دعا‌ها در حقش اثر نمی‌کند.

یک شب امام رضا (ع) را در صحن گوهرشاد دیدم که بالای تختی نشسته بود. با گلایه گفتم: آقا! چرا مادرم را شفا ندادی؟

فرمود: بیا بالا.
رفتم کنارش.
فرمود: تو شفای مادرت را می‌خواستی یا شفاعتش را؟
یک لحظه ماندم چه بگویم. تا آخر قضیه را گرفتم.
گفتم: نه، شفاعتش را می‌خواهم.
اشاره کرد به مادرم که در صحن بین ۲ زن نشسته بود و فرمود: برو مادرت را ببین.
دیدم مادرم بین ۲ خانم نشسته بود. یکی حضرت زهرا (س) بود و دیگری حضرت مریم (س).

مادرم بهم گفت: این ۲ نفر مرا شفاعتم کردند. به بچه‌ها بگویید برایم گریه نکنند. چیزی هم برایم نفرستند، من این قدر وضعم خوب است که نمی‌دانم آن خیرات را چه کارشان کنم.

دیگر راحت شدم. راحت راحت

درباره این شهید بیش‌تر بدانید

شهید عباس کردانی در ۲۰ اسفندماه سال ۱۳۵۸ در اهواز به دنیا آمد. او در روز ۱۹ بهمن ماه سال۱۳۹۴ در عملیات شکست محاصره شهر‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا به شهادت رسید. یکی از همرزمان عباس تعریف می‌کرد که عباس تاریخ شهادت خود را هم برای ما گفته بود و می‌دانست در چه منطقه‌ای به شهادت می‌رسد. ما به عباس خندیدیم و می‌گفتیم تو از کجا می‌دانی؟ گفت: وقتی شهید شدم متوجه می‌شوید.

شهید عباس کردانی دوره مربیگری عمومی بسیج را گذراند. بعد از این دوره در سپاه اهواز که حالا به ناحیه امام حسین (ع) اهواز تغییر نام داده، مشغول به خدمت سربازی شد. بعد از سربازی در همان ناحیه امام حسین (ع) مشغول به کار شده و آموزش‌های تخصصی از جمله دوره تاکتیک و تخریب را گذراند.

عباس تقریباً از سال ۱۳۸۰ به بعد در همه میدان‌های تیر اهواز، افسر بود. او مهندس ساخت بمب و موشک‌های دستی و از نوابغ اهواز بود. مزار شهید عباس کردانی در گلزار شهدای اهواز قرار دارد.

منبع: defapress.ir
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi