شناسه خبر : 93468
پنجشنبه 07 مهر 1401 , 15:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

وداع با شکوه مردم خراسان شمالی با شهیدی که پس از ۳۹ سال بازگشت /عکس

وداع با شکوه مردم خراسان شمالی با شهیدی که پس از 39 سال بازگشت

 

مردم استان خراسان شمالی در وداعی با شکوه پیکر مطهر شهید "محمد مهاجر" را پس از 39 سال غربت و فراغ تا خانه ابدی در روستای ازون بیجه بجنورد تشییع کردند.

 

شهید محمد مهاجر 39 سال پیش همراه پدرش به جبهه رفت و در عملیات خیبر در منطقه عملیاتی مجنون به درجه رفیع شهادت نایل شد. این شهید والامقام تنها فرزند خانواده بوده و پدر و مادرش بیش از 39 سال در فراق او سوختند.

مردم بجنورد پس از استقبال با شکوه از این شهید والامقام٬ امروز پیکر این شهید را تا میدان کارگر تشییع کردند. این آیین با حضور شماری از مسئولان استان، روحانیون، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مردم ولایتدار خراسان شمالی برگزار شد.

 

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از 35 هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات مختلف حضور داشتند.

تعداد کل ایثارگران این استان 10 هزار 277 نفر، تعداد کل آزادگان 397 نفر و جانبازان هفت هزار و 232 نفر است. خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.

منبع: تسنیم
اینستاگرام
عالی خدا بیامرزه
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi