شناسه خبر : 93475
پنجشنبه 07 مهر 1401 , 16:09
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

مقابله با پهپاد‌های رادارگریز ایران بسیار سخت است

پهپاد انتحاری شاهد-۱۳۶ ایران ویژگی‌هایی دارد که استفاده از رادار را برای رهگیری آن مشکل می‌کند.
وبسایت «دیفنس اکسپرس» با اشاره به استفاده روسیه از پهپاد شاهد-۱۳۶ و شاهد-۱۳۱ در جنگ اوکراین نوشت: این پهپادها توانایی بالایی برای رادارگریزی دارند و باتوجه به تحت تحریم بودن ایران، ساخت چنین رادارهایی در داخل این کشور تعجب‌برانگیز است. هنوز پهپادهای ایرانی به شکل دقیق توسط کارشناسان بررسی نشده‌اند اما اگر قابلیت رادارگریزی آنها تا این حدی که گزارش شده، بالا باشد احتمال هدف قرار گرفتن آنها توسط سامانه‌های دفاعی ضعیف است.
دیفنس اکسپرس، سامانه‌های دفاع موشکی دوربرد «اس ۳۰۰» و میان‌برد «بوک» روسیه و سامانه پدافند هوایی «گپارد» آلمان را برای مقابله با پهپادهای ایرانی ضعیف دانست و افزود: در عوض، پدافند هوایی اوکراین باید روی موشک‌های قابل حمل توسط انسان یا توپخانه‌های ضد هوایی مانند توپ‌های خودکار
ZU-23-2 یا اسلحه‌های S-60 برای مقابله با پهپادهای ایرانی حساب باز کند.
این وبسایت نوشت: سامانه آمریکایی پدافند لیزری «ای. پی. کی. دبلیو. اس» نیز از جمله سامانه‌هایی است که برای مقابله با اهداف زمینی طراحی شده اما در صورت تنظیم شدن روی اهداف هوایی می‌تواند برای مقابله با پهپادهای ایرانی استفاده شود.
همه سامانه‌های پدافندی فقط در صورتی که به صورت گسترده استفاده شوند می‌توانند برای مقابله با پهپادهای ایرانی موثر واقع شوند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi