شناسه خبر : 93480
پنجشنبه 07 مهر 1401 , 18:07
اشتراک گذاری در :
عکس روز

خانواده‌های شهدای امنیت:

تمامی افراد موثر در ایجاد اغتشاشات موظف به پاسخگویی شوند

خانواده‌های شهدای اخیر حافظ امنیت کشور طی بیانیه‌ای بر پاسخگو نمودن افرادی که به هر نحو نقشی در اغتشاشات داشته‌اند، تاکید کردند.

پنج خانواده از خانواده‌های شهدای اخیر حافظ امنیت کشور در بیانیه‌ای خواستار محاکمه افراد موثر در ایجاد اغتشاشات اخیر شدند.

در این بیانیه که به امضای خانواده‌های شهیدان زارع مویدی، دوست محمدی، جاویدی، اجاقی و خالقی از شهدای حافظ امنیت رسیده است از دستگاه‌های مسئول خواسته شده تا همه افرادی که به هر نحو در بروز تشنجات و اعمال خشونت علیه مال و جان هموطنان و دامن زدن به آن نقش داشتند، موظف به پاسخگویی به مراجع قانونی شوند.

خانواده‌های این شهدا در بخش دیگری از این بیانیه رسیدگی به نقش برخی چهره‌ها که با اظهارنظر‌های خود زمینه‌ساز آسیب به اموال عمومی و خصوصی و پایمال شدن حق حیات انسان‌ها شدند، خواستار شدند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

احترام به مال، جان و آبروی هر انسان را از اصول اولیه تمامی ادیان الهی و جوامع متمدن بشری است. تعرض به این سه دارایی مادی و معنوی انسان‌ها نزد هر انسان حق جو و آزاده‌ای محکوم است.

در این میان معدودی از چهره‌های هنری و اجتماعی که اعتبار و آبروی کاری خود را از محبت همین مردم کسب کرده‌اند، بدون هر گونه تامل و بررسی و به نحوی شتاب‌زده و فارغ از توجه به عواقب و تبعات اقدامات خود، به تشویق اذهان و تحریک عواطف عمومی پرداختند که موجب افزایش تشنجات و درگیری‌ها و منجر به فوت تعدادی از هموطنان بی‌گناه گردید.

اینک و بنا بر رعایت و احترام و الزامات مسئولیت اجتماعی افراد در اظهارات و اقداماتی که زمینه‌ساز این آسیب‌ها و پایمال شدن حق حیات انسان‌ها شده، انتظار داریم به اقدامات و نقش این افراد رسیدگی گردد و تمامی افرادی که به هر نحو نقشی در بروز و دامن زدن به تشنجات و اعمال خشونت علیه مال و جان هموطنان را داشته‌اند موظف به پاسخگویی به مراجع قانونی شوند.

اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi