شناسه خبر : 93502
شنبه 09 مهر 1401 , 13:35
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

قائم مقام بنیاد شهید: بی‌مدیریتی سعودی باید در سطح بین المللی رسیدگی شود

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بی‌مدیریتی سعودی درخصوص حادثه منا و شهادت زائران، باید در سطح بین المللی رسیدگی شود.

 

قائم مقام بنیاد شهید: بی‌مدیریتی سعودی باید در سطح بین المللی رسیدگی شود

کامیار ثقفی قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در همایش سراسری لاله‌های سفید که به مناسبت بزگداشت شهدای منا صبح امروز در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از سازوکارهای بنیاد شهید ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار جهاد و شهادت است تا در این راستا با روشنفکری چنین اتفاقاتی نام و یاد شهدا را زنده نگه داریم.  

وی با اشاره به اینکه ۳۹ کشور در واقعه منا درگیر بودند و بین ۲ تا ۸ هزار نفر از افراد با لب تشنه به شهادت رسیدند که ۴۶۵ نفر از جمهوری اسلامی بودند، افزود: این حادثه از چند بعد قابل بحث است که می توان به انجام امور الهی و تسلیم محض فرمان الهی آنها اشاره کرد.

ثقفی ادامه داد: شهدای منا در مسیر رفت و برگشت در روز عید قربان و در مسیر فریضه رمی جمرات به درجه شهادت نائل آمدند و در بالاترین جایگاه مقام انسانی نشستند و طواف خود را در محضر خداوند انجام دادند و به عالی ترین هدف خلقت نائل آمدند.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطر نشان کرد: بی‌مدیریتی سعودی موجب شده که پیگیری حقوقی ضروری باشد اما کار زیادی در این خصوص انجام نشده که باید در سطح بین المللی رسیدگی شود. 

وی تاکید کرد: تکلیف ما نسبت به شهدا اینست که فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت را ترویج دهیم و هرجا نسبت به این امر کوتاهی کنیم آسیب می بینیم لذا شهدا انتظار دارند که راه آنها را ادامه دهیم.

این مراسم با حضور خانواده معظم شهدای منا، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران و جمعی از مسوولان استانی همراه با تجلیل از خانواده معظم شهدا برگزار شد و در پایان آیین عطرافشانی گلزار شهدا به عمل آمد.

منبع: فارس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi