شناسه خبر : 93682
سه شنبه 12 مهر 1401 , 16:17
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

نخستین شماره مجله «من و کتاب» باموضوع ادبیات پایداری و مقاومت

نخستین شماره مجله «من و کتاب» باموضوع ادبیات پایداری و مقاومت ازانتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

در نخستین شماره مجله «من و کتاب» که هم‌زمان با هفته دفاع مقدس و ایام ماه ربیع الاول تولید شده است، علاوه‌بر موضوعات ادبیات پایداری به موضوعات متنوعی دیگری از جمله ترجمه، کتاب کودک و نوجوان، گفتگو با نویسندگان و آثارشان، نقد کتاب، تازه‌های نشر، پویش‌های مطالعاتی، نویسنده ماه پرداخته است.

در این شماره، هدایت‌الله بهبودی از نویسندگان پیشکسوت حوزه ادبیات پایداری، از ناگفته‌های جنگ سخن گفته و محمد قاسمی‌پور و مرتضی قاضی نیز به‌ترتیب نظراتی را درباره آسیب‌شناسی ادبیات مدافعان حرم و نقش ترجمه در ادبیات پایداری ارائه داده‌اند.

«مجله من و کتاب» در بخش کتاب ماه، کتاب "از معراج برگشتگان" که مورد تحسین مقام معظم رهبری قرار گرفته است را برای معرفی انتخاب کرده و در بخش تولد یک کتاب، مصاحبه‌ای را با فائضه غفار حدادی (نویسنده کتاب خط مقدم؛ تاریخچه تشکیل یگان موشکی با محوریت زندگی شهید تهرانی مقدم) درباره تازه‌ترین اثرش به‌عنوان «شبیه» مصاحبه‌ای را ترتیب داده است.

اگر چه تمرکز اصلی مجله «من و کتاب» بر روی ادبیات پایداری است؛ اما تلاش می‌کند دغدغه‌ها و مسائل مربوط به فرهنگ، ادبیات و صنعت نشر را هم در دل خود جای دهد. به‌همین خاطر منصوره مصطفی‌زاده نویسنده و کارشناس کتاب کودک و نوجوان، یادداشتی درباره سیل ورود کتاب‌های ترجمه و عواقب آن در این حوزه نوشته و حمید خلیلی مدیر انتشارات شهید کاظمی، عوامل تضعیف صنعت نشر را مورد بررسی قرار داده است.

«مجله من و کتاب» قرار است با شعار «دریچه گفت‌وگوی ناشران و مخاطبان» یک راه طولانی و ارزشمند را با همراهی مخاطبین و دوستداران این حوزه طی کند که قطعاً سختی‌های زیادی در پی خواهد داشت. امید است که این مجله مورد توجه علاقمندان و مخاطبین محترم قرار بگیرد و گامی مؤثر در این عرصه باشد.

 

 

منبع: خبرگزاری صداوسیما
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi