شناسه خبر : 93694
پنجشنبه 14 مهر 1401 , 09:49
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

«سر بر دامن ماه» رمانی درباره مادربزرگ امام زمان (عج) به چاپ رسید

به‌مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت حجت (عج) رمان «سر بر دامن ماه» زندگی‌نامه داستانی بانو حُدیث، مادربزرگ امام زمان (عج) نوشته فاطمه دولتی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

«سر بر دامن ماه» رمانی درباره مادربزرگ امام زمان (عج) به چاپ رسید

به‌مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت حجت (عج) رمان «سر بر دامن ماه» زندگی‌نامه داستانی بانو حدیث، مادربزرگ امام زمان (عج) نوشته فاطمه دولتی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

خانم فاطمه دولتی که پیش از این رمان «من برمی‌گردم» را با موضوع زنان رجعت‌کننده در انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسانده بود، در اثر جدیدش به سراغ یک بانوی نمونه رفته است. بانویی که در دوران خلیفه عباسی و عصرحیرت که وضع شیعیان به شدت سخت شد و هر روز ادعایی در رابطه با جانشینی امام یازدهم بالا می‌گرفت با اراده‌ای پولادین مقابل عباسیان و فرزندش جعفر ایستاد و اجازه نداد آنان ریشه شک را آبیاری کنند و کمر به نابودی اعتقادات شیعیان ببندند.

این بانوی نمونه «بانو حُدیث» همسر امام هادی(ع)، مادرِ امام حسن عسکری(ع) و جده قائمِ آل محمد(عج) است.

داستانِ این رمان، داستانِ زندگی «جده» است و در خلال زندگی این بانوی بزرگوار، زمانه و عصر امام هادی(ع)، امام حسن عسکری(ع) و دوران به امامت رسیدن حضرت حجت(عج) روایت می‌شود.

در قسمتی از کتاب می خوانیم:

قبیحه، که تاکنون آرام است، برمی‌خیزد، نوزاد را به دستِ کنیزش می‌دهد، در چشم‌هایش برق شادی نمی‌بینم، جا خورده اما خود را نمی‌بازد: «چون زبیده باشم که پایان عمرم را در تنهایی و بی کسی و فقر بگذارنم؟ هرگز چنین نخواهد شد. به والله که پسرم را به تخت می‌نشانم و تا آخرین نفسم بانوی این قصر خواهم بود. این را بدان آنکه بر حق است، بر تخت هم هست. خدای من و تو یکی‌ست. چه شده که مولای من متوکل چنان در رأس است و مولای تو اباالحسن چنین در پستو و حاشیه؟ من مایلم در کنارِ خلیفه مسلمین بایستم نه چون تو همسرِ مردی باشم که برای رسیدن به حکومت و خلافت، دست به شمشیر نمی‌برد.»

سری به افسوس تکان می‌دهم برایش و پاسخ می‌دهم: «به چه حرف پا می‌فشاری؟ به حرف باطل؟ زندگی در زیرِ سایه عباسیان ننگ است. حکومت و خلافت و ثروت، مقام کوچکی‌ست برای مولای من؛ که اگر بخواهد و اراده کند هر چه هست در این خاک و برای اهل خاک، برای اوست.»

رمان «سر بر دامن ماه» به قلم فاطمه دولتی در ۲۷۵ صفحه و به قیمت ۹۵ هزار تومان توسط انتشارات کتاب جمکران چاپ و وارد بازار نشر شده است.

 

منبع: فارس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi