شناسه خبر : 93696
پنجشنبه 14 مهر 1401 , 10:01
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

۳۰ کشته در حملات تروریستی در سومالی

30 کشته در حملات تروریستی در سومالی

بر اثر بمب گذاری عناصر افراطی الشباب در مرکز سومالی دست کم ۳۰ نفر کشته شدند.

انفجار سه خودروی بمبگذاری شده در شهر "بلد وین"، سبب شد ۵۸ نفر  زخمی شوند.

فرماندار منطقه هیران، که بلد وین مرکز آن است، گفت: «ما تأیید می‌کنیم در حملات اخیر ۳۰ نفر کشته شدند.» در آمار قبلی شمار کشته‌ها دست کم ۹ نفر اعلام شده بود.

عناصر گروه افراطی الشباب مسئولیت این حمله را، که یک ساختمان دولتی را هدف قرار داد، به عهده گرفتند.

"حسن شیخ محمود" رئیس جمهور سومالی، که اخیرا به این سمت منصوب شد، این حمله را محکوم کرد. وی ماه سپتامبر از سومالیایی‌ها خواسته بود از مناطق تحت کنترل الشباب فاصله بگیرند. این در حالی است که نیرو‌های دولتی با حمایت شبه نظامیان محلی حملات در هیران را آغاز کرده اند.

الشباب یک گروه تروریستی وابسته به شبکه القاعده است و بسیاری از عملیات‌ تروریستی را که منجر به جان باختن صدها نفر در آفریقا شده، پایه‌ ریزی کرده است.

این گروه تروریستی بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در موگادیشو، پایتخت سومالی یورش برده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا اجرا کرده است.

منبع: ایران پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi