شناسه خبر : 95254
یکشنبه 22 آبان 1401 , 09:30
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

چرا پیشرفت دولت‌ها کند است؟!

محسن - معمولا اساتید و نخبگان در تحلیل مشکلات کشور بسیار توانا بودند اما در اجرا و عمل ناتوانی مسئولان کاملا مشهود است.
 همیشه سوال مردم از کندی پیشرفت دولت ها در طول انقلاب اسلامی و پیشرفت سریع و مقتدرانه در نهادهای زیر مجموعه نظارت رهبر معظم انقلاب بوده است.

 چرا در نهادهای زیر مجموعه نظارت رهبر معظم انقلاب آنقدر پیشرفت ها چشمگیر بودند که در مواردی پیشرفت های کشورهای جهان اول را جا گذاشتند و از آنها سبقت گرفتند؛ طوری که این سرعت حرکت همیشه مردم ایران و حتی دشمنان را حیرت زده و دشمنان را وادار به اعتراف کرده است.

 در مقابل نهادهای دولتی بسیار کند و منفعل اقدام کردند به طوری که مشکلات طی سال ها روی هم تلنبار شده؛ تا جایی که رفع مشکلات توسط دولت بعید به نظر می رسد و گاهی غیر ممکن هستند.
حضور برخی عوامل نفوذی در پست های حساس کشور نیز مزید علت بوده تا کندی پیشرفت دولت برای حل مشکلات کشور را به طور کامل متوقف کنند و در برخی موارد مشکلاتی دست‌ساز را بر مشکلات بیفزایند.

 مردم از دولت و مجلس انقلابی انتظار دارند تا عوامل نفوذی در پست های حساس را اخراج و مجازات کنند تا زمینه حل مشکلات را تا حدودی ایجاد نمایند. گرچه هرگز نمی توان در مدت کوتاهی این حجم از مشکلات تلنبار شده را حل کرد؛ لیکن با در نظر گرفتن اولویت ها مثال تامین معیشت جوانان تا حدودی که آنها را به آینده امیدوار کند دور از دسترس نیست. به نظر می رسد دستان ناپاکی وجود دارد که طبق معمول در امور مردم کارشکنی کنند تا زمینه بدبینی نسبت به نظام اسلامی ایجاد شود.

  سال هاست مردم از نظام اسلامی انتظار دارند تا با مفسدان نفوذی برخورد لازم را به عمل آورد اما مفاسد اعلام شده بیشتر از موارد برخورد شده با عوامل فساد بوده است؛ لذا این ناطرازی باعث بدبینی مردم نسبت به عملکرد مسئولان نظارتی گردیده است. در مواردی که برخورد انجام شده به هیچ وجه متناسب با حجم فساد نبوده است. لذا مماشات مسئولین مربوط با عوامل فساد نیز همچنان موجب تردید ملت نسبت به عملکرد نظام اسلامی گردیده است. اینگونه موارد باعث شده تا مردم حرف مسئولان را باور نکنند. لذا هر دروغی که از آن سوی آبها منتشر شود باور می کنند.

 طی روزهای گذشته برخی از مردم به حضور فرزندان مسئولان نظام در کشورهای غربی اعتراض داشتند؛ در حالی که جوانان خودمان بدون آینده روشن و ایجاد زمینه اشتغال و مسکن و ازدواج هستند.
 طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب جهاد تبیین باید در تمام امور حکومت اجرا شود اما طبق سنوات گذشته اقدام لازم توسط مسئولان مربوط به عمل نیامده و همچنان فرامین رهبر معظم انقلاب بر زمین مانده است. از آن سوی دیگر دشمنان نظام اسلامی حداکثر استفاده از فرامین رهبر معظم انقلاب را به عمل آوردند و توانستند از موج های خیزش مردمی آن کشورهاشان عبور کنند.

 سوال اصلی و اساسی در اذهان مردم این ست که چرا فرامین رهبر معظم انقلاب معمولا بر زمین مانده و یا آنطور که باید عملی نشده است. از مجلس و دولت انقلابی انتظار داریم کلیه فرامین رهبر معظم انقلاب را در قالب سازمان یا نهادی مشترک در سه قوه پیگیری و اقدام نمایند. بدیهی است فرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در صورت اجرایی شدن موجب رفع کلیه مشکلات نظام اسلامی و حتی فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی راهگشا و راه حل رفع مشکلات باشند.

اینستاگرام
نشر بده فاش نیوز
بدون سانسور لطفا

جهت اطلاع ایثارگران
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه شنبه ۱۴ آبان‌ماه با حضور در برنامه زنده «صف اول» شبکه خبر آخرین برنامه‌ها، اقدامات و دستاوردهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در خدمات‌رسانی به جامعه ایثارگری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را تشریح کرد.
در قسمتی از صحبت هایشان گفتند: در مورد تبدیل وضعیت ایثارگران بیش از حدود ۱۰۰ هزار نفر کد تبدیل وضعیت را دریافت‌ کرده‌اند و حدود ۳۰ هزار تبدیل وضعیت شده‌اند و فرآیند تبدیل وضعیت آنها انجام شده است. مراحل تبدیل وضعیت سایر ایثارگران نیز در حال انجام است و مشکلی در سازمان‌های دولتی نداریم و مشکل در دستگاه‌های غیردولتی است.

حال باید به ایشان گفت :جناب قاضی زاده هاشمی چرا این حرفهارو میزنی آیا نیروهای مسلح و صنایع دفاعی وزارت دفاع جزء دولت نیستند !!؟
وقتی جناب پاکدل معاون حضرت عالی در اردیبهشت ماه امسال گفتند گزارش نیروهای مسلح را به مجلس داده ایم و باید نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت شوند شما صحبت های ایشان را نشنیده اید که میگیید مشکلی در دستگاه دولتی نداریم !!!؟
بهتر است مسئولان دست از شعار دادن بردارند وقدری هم به فکر عمل باشند ، چرا مسئولان ما که فرزندانشان در خارج به سر میبرند باید پست و مقام بگیرند؟ مگر قرار نشد هر کس در دولت است و فرزندانش در خارج هستند خودش هم برود؟! نکند برخی اینجا می مانند تا بعد از غارت کردن فرار کنند؟ !! چرا سران فتنه و منافقان و خائنین مجازات نشدند ؟؟ بایدآنها که مرد میدان و عمل هستند سر کار بیایند ، چرا همیشه باید فقط یکسری افراد کهنه کار و ناکارآمد همه چیز را به دست بگیرند؟ واقعا وقتش نرسیده از جوانهای خوش فکر و با استعداد استفاده کنند؟ امروز مسئول متعهد، شجاع و خادم مردم کم داریم.....
در ماجرای برجام بر بد عهدی امریکا خرده گرفتند مسئولین
بر بد عهدی شما چه کسی خرده بگیرد
شما که در اجرای قوانینی که خود تصویب میکنید بد عهد هستید از امریکا توقع وفای عهد دارید !!؟
هفته قبل برنامه چشم انداز را نگاه میکردم و مهمان تلفنی از روی کتاب تحلیل را میخواند و مجری که استاد اقتصاد هست میگفت احسن؛ فصل 10 کتاب ... فصل 11 کتاب ...؛ امیرکبیر یسانس یا فوق لیسانس داشت یا دکتری؟ اساتید دانشگاه ما فقط بلد هستند از روی کتاب تحلیلی که حاوی سیاه نمایی محض باشد را انتخاب و ارائه دهند مسئولان هم دایم المدیر تشریف دارند خلاصه برخی مسئولان اساتید دست به یکی کردن انقلاب را به شکست بکشانند و لطف خدا مانع شده است
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi