شناسه خبر : 95259
یکشنبه 22 آبان 1401 , 09:13
اشتراک گذاری در :
عکس روز

وظیفه ی همه است ایجاد امنیت و آرامش

دکتر حمید مومنی- مهمترین هدف قوانین اسلامی و انقلاب اسلامی ۵۷ و بزرگترین وظیفه مسئولان و مدیران و نمایندگان مجلس و قوه قضائیه، از بالاترین مقام کشور (رهبری معظم انقلاب) گرفته تا دولت و شورای امنیت ملی و جناب رئیسی ایجاد فضای امنیت و رفاه و آرامش برای ملت و همه شهروندان است.

چنان که مهمترین هدف قوانین بشری ایجاد فضای امنیت و آرامش برای شهروندانش در سراسر جهان است.
انسان امروزی به خوبی می داند مهمترین موهبتی که در پرتو رعایت قانون صحیح نصیب انسان می شود امنیت، رفاه و آسایش، احقاق حقوق و عدالت و جلوگیری از ظلم است. امروزه در جوامع موضوع امنیت را نوعی نعمت بزرگ اجتماعی می پندارند. به گونه ای که امنیت نعمتی است که تمام حکومت ها برای تحقق آن تلاش می کنند.
 
مهمترین هدف قوانین بشری ایجاد فضای امنیت و آرامش برای شهروندان است. انسان امروزی به خوبی می داند مهمترین موهبتی که در پرتو رعایت قانون نصیب انسان می شود امنیت، رفاه و آسایش، احقاق حقوق و عدالت و جلوگیری از ظلم است. امروزه جوامعی پیشرفته محسوب می شوند که بتوانند فضای امن تری را برای شهروندان خود فراهم کنند. یک شهروند حتی اگر بخواهد مؤمن و مسلمان خوبی باشد باید در زندگی اجتماعی خود احساس امنیت کند. و در اقتصاد و معیشت ایمن باشد. نگران و مضطرب نباشند و ظلم و اجحاف از جامعه دور و عدل و احسان و آزادی واقعی و انسانی در آن جامعه جایگزین شود.

 امام خمینی در پیام هشت ماده‏ ای چه زیبا می فرماید:

«باید ملت از این پس که حال استقرار و سازندگی است احساس آرامش و امنیت نمایند و آسوده خاطر و مطمئن از همه جهات به کارهای خویش ادامه دهند و اسلام بزرگ و دولت اسلامی را پشتیبان خود بدانند و قوه قضاییه را در دادخواهی ها و اجرای عدل و حدود اسلامی در خدمت خود ببینند، و قوای نظامی و انتظامی و سپاه پاسداران و کمیته‏ ها را موجب آسایش و امنیت خود و کشور خود بدانند. و این امور بر عهده همگان(بخصوص مسئولان)‏ است‏.» (صحیفه امام؛ ج 17، ص 141 و جلد 10، ص 274)

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi