شناسه خبر : 95743
یکشنبه 06 آذر 1401 , 14:41
اشتراک گذاری در :
عکس روز

روابط عمومی مترو تهران پاسخ دهد:

انقلاب با اغتشاگران برنگشت، در مترو تهران چه خبر است؟!

مردان بیشتری به خود اجازه می دهند با لاابالی گری وارد واگن شده و به بهانه های مختلف دستفروشی و شوخی با خانم ها و گدایی و هر چیزی به حریم آنها تجاوز کنند!...

شهیدگمنام- از ابتدای کار کردن مترو تهران، مترو همانند هر کلانشهری برای تسهیل تردد مسافران در فواصل شهری بود.

 مترو تهران که سال هاست مناطق مختلف این شهر پر ترافیک را از شمال به جنوب و غرب به شرق و در قالب 7 خط مسیر تردد زیرزمینی در جهات مختلف به هم متصل می کند، وسیله نقلیه عمومی ای ست برای فرار از ترافیک های چند ساعته و رسیدن آسان تر به مقصد. از سر کار گرفته تا دانشگاه و مسافرت و راه آهن و مهمانی و قرارهای دوستانه و خرید و ...

 در تمام این سال ها کار خوبی که انجام شد، تعبیه دو واگن انتهایی و ابتدایی قطار برای خانم هاست که باعث آرامش سفر درون شهری آنها می شود که هم به آزادی اجتماعی ایشان کمک می کند و هم حقوق شهروندی خانم ها برای داشتن آرامش در یک جمع بدون نامحرم و مطابق با رعایت آرامش بانوان مسلمان در جمعیتی پرفشار و تردد را فراهم می کند.

 این پیشنهاد که در بسیاری از موارد هم وقت و بی وقت با سوء استفاده برخی مردان به بهانه های مختلف ازجمله دست فروشی، ندانستن، عدم احترام به حق بانوان، خلوتی، آخر هفته و ...مواجه میشد، بسیار سازنده و کارآمد بود.

 هر عقل سلیمی در جامعه مسلمانی چون ایران که خانم ها مانند اروپا و امریکا به خیلی چیزها عادت ندارند و از حجاب و عفاف برخودارند، می فهمد که با آن جمعیت زیاد فشرده به هم در متروها، حضور مردان میان خانم ها غلط اندر غلط است! از هر لحاظی که فکر بکنیم.

 متاسفانه پس از شرارت هایی که یکسری عوامل فریب خورده، دختران بی بند و بار در پی اهداف مادی و جسمانی و در قالب انقلاب زنان به شکل فتنه در ماه های اخیر حادث شد، یکسری ها به خود اجازه دادند و حجاب ها را از سر برداشتند و علنا قانون اساسی کشور را زیر پا گذاشتند.

 در میان این حرکات سراسر غفلت صورت گرفته از برخی زنان بی فکر و اندیشه، که به عوارض اجتماعی و معنوی کار خود فکر نکرده اند یا اصلا برایشان چنین مفاهیمی معنایی ندارد، ناخودآگاه شرایط را برای خوش به حالی گروهی از جامعه ایجاد کرده اند که کاش می فهمیدند چقدر دارند خودشان را ارزان عرضه می کنند و هر چقدر هم بدون حجاب عفت داشته باشند، با این حرکات دارند به برخی پیام دیگری صادر می کنند.

به زبان ساده برداشتن حجاب و انواع آرایش و آراستن یعنی به من نگاه کنید. من در دسترسم. رایگان و بدون هیچ هزینه ای!... حال چه کسانی در این میان از این حرکات بی فکرانه بهره می برند؟... ولگردهای خیابانی که خواب دیدن اینهمه زیبایی مفت و رایگان را هم نمی دیدند... مریض های روانی و جنسی که حسابی خوش به حالشان شده است... و آنهایی که ازدواج گیرشان نمی آید و حسابی در یک نیمه کارناوال زیبایی غرق شده اند!... شاید حتی خیلی از این کارگرهای خیابانی و آدم هایی که ارزش نگاه کردن به صورت زیبای یک دختر زیبای جوان با آنهمه ارزش را ندارند، اینهمه خوشبختی را باورشان نمیشد!

در میان این آشفتگی های پیش آمده در میان جمعیت بانوان که در این فتنه با هدایت از خارج پیش می رفت و می رود، و برخی که سودای برانداختن نظام و انقلاب را در سر داشتند، سهل انگاری های ماموران انتظامی مترو هم مزید بر علت شده است!

 پیش تر که آقایان بعضا به بهانه های مختلف وارد واگن های ویژه بانوان می شدند، اما این روزها غیر از روسری برداشتن ها که باعث جذب بیشتر آقایان به سمت زیبایی های رهاشده در واگن بانوان شده، صحنه های دیکری نیز در حال رقم خوردن است که ناشی از سهل انگاری و عدم نظارت در مترو تهران است.

 گویی اغتشاشگران فهمیدند که نمی توانند با این حرکات سخیف صورت گرفته انقلاب را برگردانند و نظام را براندازند اما در مترو تهران چه خبر است که هر خبری در واگن ویژه بانوان می شود، هیچ کس جلودار نیست؟!

ماموران انتظامی مترو تهران در ایستگاه ها کجا هستند؟ اگر قرار به مماشات با بی حجاب ها هم باشد، دیگر قرار به ولنگاری که نیست!!!!

آیا مترو تهران ناظر و نیروی انتظامی ندارد؟!

 چندین بار مشاهده شده که برخی آهنگ های مستحجن گذاشته و برخی خانم های لاقید به همراهشان دسته جمعی می رقصند!... یا مردان بیشتری به خود اجازه می دهند با لاابالی گری وارد واگن شده و به بهانه های مختلف دستفروشی و شوخی با خانم ها و گدایی و هر چیزی به حریم آنها تجاوز کنند!

 آیا اغتشاگران فهمیدند که درخت انقلاب سر جای خود محکم ایستاده است اما ماموران مترو آزادی اعلام کرده اند که چیزی نمی گویند و جلوی این حرکت ها گرفته نمی شود؟!....

 با توجه به اینکه بسیاری از بانوان عفیف به دعواهای خیابانی عادت ندارند، ممکن است به خاطر جو و اوضاع این روزها دندان بر جگر بگذارند و یا از ترس توهین ها یا حملات برخی افراد بی فرهنگ و ادب، چیزی نگویند؛ اما این وظیفه نیروی انتظامی و ماموران ایستگاه های متروهاست که جلوی ورود مردان را گرفته یا در صورت دیدن مزاجمت ایشان، آنها را از واگن بیرون کنند.

و اینکه این کار را نمی کنند، جای سوال و بحث دارد!... اگر قرار نیست که به وظیفه شان عمل کنند که باید به گونه ای دیگر با آنها برخورد شود... بسیاری از همسران شهدا و جانبازان و ایثارگران به این وضعیت مترو اعتراض دارند و از دیدن این صحنه ها رنج می برند.

قرار نبود که چند رزمنده و جوان برای حفظ ناموس این مملکت جان بدهند... آنهمه شهید برای عدم تجاوز به ناموس این خاک پرپر شوند؛ آن وقت در مترو هم ناموس این مملکت امنیت نداشته باشد.

وقتی پسران جوان با لاابالی گری و شوخی و بعضا هرزگی در میان جمعیت خانم ها که اکثرا اعتراضی نمی کنند می خزند، آیا این معنی واگن ویژه بانوان است؟!... آیا یک خانم باید با آقایان دست به یقه شود؟! ماموران مترو برای چه حقوق می گیرند؟ که برخی در واگن و حریم خودشان مزاحمشان شوند؟

جالب است که برای اعتراض به واحد نیروی انتظامی ایستگاه ها هم مراجعه می کنیم، یکی در میان بر سر پست های خود هستند.

واقعا اگر افراد ارزشی و خودی در حفظ ارزش های اجتماعی سهل انگاری کنند، وای به دیگران و مخالفان و نخودی ها و بیخودی ها!!!!

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
●بسم الله الرحمن الرحیم

‍ ■سرزنش سازمان های عریض و طویل مذهبی و بعضی از روحانیون!

■وقتی یک تیم ورزشی در مسابقات، دچار باخت می شود و امتیاز قهرمانی را از دست می دهد، اغلب نوک پیکان حمله به سمت مربی نشانه می رود و چه بسا منجر به برکناری او خواهد شد.

■جالب اینجاست که قرآن کریم نیز پس از آنکه گروهی از اهل کتاب را به خاطر گناه و حرامخواری سرزنش می کند، سریع نوک پیکان حمله را طرف علمای دینی می گیرد و می پرسد:

●«چرا الهيون و دانشمندان، آنان را از گفتار گناه و حرامخوارگي‏شان باز نمى دارند؟ »
(سوره مبارک مائده۶۳‍)

■به نظر می رسد خطاب قرآن بیش از آنکه یک سؤال برای پاسخ گرفتن باشد، یک هشدار و بیدارباش است برای آنان که مسؤولیت تربیت و هدایت جامعه را بر عهده داشته اند اما در این امر کوتاهی کرده اند!

◾️شاید آنها هم امر و نهیشان را به آداب و مناسک و ظواهر منحصر کرده بودند و اصول اولیه را فراموش کردند!

◾️شاید آنان نیز تنها به پوشش و ظواهر مردمان حساس بودند و در مقابل اختلاسهای کلان و تعرض به بیت المال و بانکهای ربوی ساکت می بودند!

◾️و شاید قبح دروغگویی و غیبت و تهمت در سخنرانان و رسانه های آنها هم شکسته شده بود!

◾️و شاید تضاد قول و عمل روحانیون باعث شده بود که مردم اعتمادشان را به آنها از دست بدهند و موعظه های آنها تأثیر نداشته باشد!

و شاید .....

⚫️آری شیطان سوگند خورده که انسانها را گمراه کند و مانع رشد و کمال انسانها شود و یکی از بهترین ابزارهای او تبدیل جزئیات و فروع به اصول اولیه دین است که همه انرژی ها در آنجا صرف شود و در پایان جامعه نه تنها رشد نکند بلکه روز به روز به سیر قهقرایی خود نزدیک تر شود!

با احترام
محمدرضا سابقی


سلا برادر عزیز
حرف شما که منبعث از قرآن کریم است در جای خود کاملا درست است
اما برادر عزیز هرسخن جایی و هر نکته مقامی دارد!
چو می بینی که نابینا و چاه است اگر خاموش بنشینی گناه است
وظیفه علما در حد خود محفوظ است و باید در جای خود و در حد خود مسایلی را که دیگران نمی بینند و متوجه نمی شوند ف ببینند و توجه بدهند. اما این نافی مسئولیت افراد پائینتری مث من نیست که اگر منکری را هرچند کوچک در حد فهم خودم می بینم انذار ندهم و نهی از آن نکنم.
درثانی تظاهر و تجاهر به فسق و بی عفتی گناه کمی نیست و اساسا گناه و زشتی، کمش هم زیاد است. گفته اند قطره قطره سیلی اندک اندک خیلی.
اما در این مورد خاص که بدعت و تجاهر و نوعی تعرض به حریم بانوان و قبح شکنی در این باره است، اتفاقا باید به موقع ایستادگی کرد.
اگر لازم شد
فراخوان بدید تا بچه های جنگ وارد کارزار شوند و طی کمتر از یک هفته این بساط رو جمع کند.
مأمورین هم حق ندارندکه بگویند (ما، مأموریم و معذور!)
اگرهم این سست انگاری ها، سیاست نظام است که واویلا!!!
اون ور آبی ها هم خوش بحال شون بشه و رسانه هاشون، بازارشون داغ میشه.
هرکشوری هم بخواد به بهانه حقوق بشر!!! دخالت کند،،، سفارتخانه هایشان را دود میکنیم روی هوا...
این مملکت صاحب دارد.
در نهایت آماده جنگ و خونریزی با ضدانقلاب ها هستیم.
(حزب شیت کرمانشاه)
یاد اتوبوس های شرکت واحد در رژیم طاغوت افتادم!
بخصوص اتوبوس های دو طبقه...
خیلی ازکسانی که حا نداشتند! بصورت سرپایی در شلوغی راهرو اتوبوس... بوس... و....................!!!
آخر شبها هم که اتوبوس های نسبتأ خالی و صندلی ها در اختیار... بله دیگه..........!!!
خاطره ای هم بگم: من، اون موقع ها حدودأ 12/13سال داشتم.
آقایی رو دیدم که متأسفانه، زیپ دامن نسبتأ کوتاه خانمی را
.......... خجالت میکشم بقیه شو تعریف کنم.
بله، این است اهداف دشمن.
میخواد نوادگان پری بلنده رو، وارد بازارکند!!!!!
اما...
اما...
مردم اصیل ایران، باغیرت اند.
و به همین دلایل انقلاب کردند.
این نوادگان حرام زاده، همانهایی هستند که از داخل زباله دان ها، پیدا شده اند!
و الآن به سن بلوغ رسیده اند و چیز میخواهند...
نسل شان را نابود میکنیم.
مسجد جای... نیست.
ایران مقدس،، حرم است.
از حریم حرم دفاع میکنیم و...
تمام.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi