شناسه خبر : 95798
سه شنبه 08 آذر 1401 , 11:42
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

دیدن این زنان حاج قاسم را ناراحت می‌کرد

مریم شکری می‌گوید: حاج قاسم بعد از صحبت با من با حالتی گفت: کسانی که به شهادت می‌رسند اینقدر از شهادت‌شان ناراحت نمی‌شوم که همسرانشان را می‌بینم ناراحتم می‌کند.

دیدن این زنان حاج قاسم را ناراحت می‌کرد

 مدافع حرم رضا حاجی‌زاده به سال ۱۳۶۶ در شهرستان آمل متولد شد. رضا بعد از اتمام تحصیلاتش وارد سپاه شد و برای دفاع از حرم حضرت زینب و مبارزه با تروریست‌های تکفیری عازم سوریه شد و سرانجام ۱۷ اردیبهشت سال ۹۵ در خان طومان مزد جهادش را از خدا گرفت و شهید شد. مریم شکری همسر این شهید در برشی از خاطرتش ماجرای دیدار با حاج قاسم سلیمانی را اینگونه روایت می‌کند: 

سال ۹۵ در مصلای بابل قرار ملاقات با سردار سلیمانی بود. حاج قاسم میز به میز پای صحبت خانواده‌ها نشستند. دقایقی بعد سر میز ما نشستند. ابتدا با پدر و مادر شهید صحبت کردند و بعد نگاهی به من کردند و پرسیدند شما دختر شهید هستید؟ گفتم: نه همسر شهیدم. با تعجب دوباره پرسیدند: شما همسر شهید هستی؟! گفتم: بله. با همان لحن متعجب پرسیدند بچه هم داری؟ گفتم: بله دو فرزند هم دارم. سردار گفتند: بنشین بنشین می‌خواهم با تو صحبت کنم. از اوضاع و احوالم پرسید و من همه را با اشک جواب می‌دادم. سردار گفت: گریه نکن گفتم: نمی‌توانم.

حاج قاسم رو کردند به مادر شوهرم و گفتند حاج خانم هوای دختر ما را داری؟ مادر شوهرم گفت: بله مجدد عروس خودم شد. سردار با لبخندی گفت: دختر به این ماهی، اگر این کار را نمی‌کردید چه می‌کردید؟ بعد با حالتی گفت: کسانی که به شهادت می‌رسند اینقدر از شهادت‌شان ناراحت نمی‌شوم که همسرانشان را می‌بینم ناراحتم می‌کند.

منبع: خبرگزاری فارس
اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi