شناسه خبر : 95828
چهارشنبه 09 آذر 1401 , 13:21
اشتراک گذاری در :
عکس روز

جمله کنایه آمیز شهید مدرس در خیابان‌های تهران | او چرا حرف حق را بدون ترس می‌زد؟

همزمان با شهادت آیت الله حسن مدرس در دهم آذر ۱۳۱۶، بخشی از سخنان این شهید در بیلیبوردهای سطح شهر نصب شده است که حاوی نکته اخلاقی بزرگی است.

مدرس

 سید حسن مُدَرّس فقیه و سیاستمدار شیعی و از علمای اصفهان در دوران مشروطه بود که به حمایت از مشروطه‌خواهان پرداخت. او در دوره دوم مجلس، از طرف فقها به‌عنوان یکی از مجتهدانی تعیین شد که طبق قانون اساسی مشروطه می‌بایست بر هماهنگی مصوبات مجلس با شرع اسلام نظارت داشته باشند.

او از دوره سوم تا دوره ششم نیز برای چهار دوره نماینده مردم تهران در مجلس شورای ملی بود. در دوره جنگ جهانی اول، کمیته دفاع ملی را تشکیل داد و به قم مهاجرت کرد. سید حسن مدرس با اقدامات رضاخان مخالفت می‌کرد. رضاخان او را تبعید کرد و به شهادت رساند. 

در بیلیبوردی که به مناسبت سالروز شهادت او در خیابان های تهران نصب شده است، آمده: «من هر حرف حقی را بدون ترس می‌گویم، چون از کسی چیزی نمی‌خواهم.»

منبع: همشهری آنلاین
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi