شناسه خبر : 95834
پنجشنبه 10 آذر 1401 , 08:48
اشتراک گذاری در :
عکس روز

هیچ مانعی نباید باعث خلل در خدمات‌رسانی به مسائل و امور ایثارگران شود

هیچ مانعی نباید باعث خلل در خدمات‌رسانی به مسائل و امور ایثارگران شود

سیستان و بلوچستان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه هیچ مانعی نباید باعث خلل در خدمات‌رسانی به مسائل و امور ایثارگران شود،تصریح کرد: خدمات‌رسانی به ایثارگران و کیفیت آن در امتیازدهی و رتبه‌بندی بخش‌ها و مراکز مختلف باید موثر باشد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت عامل پیروزی انقلاب شد گفت: مردم همچنان برای دین و آرمان‌هایشان حاضر به ایثار و فداکاری هستند.

معاون رییس جمهور ادامه داد: هم‌اینک تعداد جانبازان کشور بیش‌از ۶۰۱ هزار نفر و تعداد آزادگان بیش‌از ۴۳ هزار نفر بوده و این آمار رو به افزایش است.

وی بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باید ترویج داده شود و سیستان و بلوچستان به دلیل سابقه تاریخی خود در حوزه تمدن سازی و انقلاب دارای چهره‌های شاخص و فرهیخته در این زمینه است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت عامل پیروزی انقلاب بوده است گفت: آن چیزی که دشمنان ما را می‌ترساند وجود یک ملت متحد و حاضر برای دفاع از انقلاب است، اگر اتفاق طبیعی هم رخ دهد مردم فداکاری و جان‌هایشان را هم فدا می‌کنند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اهمیت طرح نهضت ملی مسکن در تامین مسکن ایثارگران گفت: طبق قانون جهش ملی مسکن و مصوبه هیات دولت هر جا طرحی طبق این قانون اجرا شود باید پنج درصد طرح را به ایثارگرانی بدهند که بنیاد شهید معرفی می‌کند.

وی به واگذاری زمین به جامعه ایثارگران اشاره کرد و افزود: با نگاه ویژه اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان به جامعه ایثارگران استان شاهد اقدامات ارزشمند در زمینه تامین مسکن این قشر در این استان هستیم.

معاون رییس جمهور اظهار کرد: خانواده‌های شهدا و ایثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس برای یک هدف بزرگ و والا جان‌فشانی کردند، این افراد زمانی ‌که به جبهه‌ها اعزام می‌شدند از زندگی خود دل کندند زیرا ممکن بود به مقام والای شهادت نائل شوند و دیگر برنگردند و همین بیانگر شجاعت‌، اخلاص و فداکاری‌های آنهاست.

وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران تلاش می‌کند خدمات مختلف را به جامعه ایثارگران در جهت رفع مشکلات آنان ارائه دهد و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه دولت توجه ویژه به سیستان و بلوچستان دارد، گفت: ضروریست به منظور هر چه سریعتر خانه دار شدن خانواده ایثارگران واحدهای مسکونی بعد از ساخت تحویل این بزرگواران شود.

وی با اشاره به اهمیت ساماندهی گلزار شهدای سیستان و بلوچستان گفت: این استان ۳۴۸ گلزار شهدا دارد که ۲۶ گلزار آن تاکنون ساماندهی نشده است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با توجه به اینکه گلزار شهدا از جایگاه والای معنوی برخوردار است نیازمند حمایت‌های مردمی است.

وی بر اختصاص شغل مناسب برای بیش‌از یکهزار و ۱۵۰ نفر از خانواده معظم شهدا و ایثارگران سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

در پایان این جلسه از تعدادی از مدیران برتر استانی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تقدیر شد.

منبع: ایسنا
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سئوالم ازجناب آقای قاضی زاده این است چراخودروی ماجانبازان بالای ۵۰ درصدراواگذازنمیکنید۶سال است که بلاتکلیف هستش خجالت نمیکشیدجانبازان یکی یکی دارن ازدنیامیروندچون شماها مشکل نداریدفقط میزبنیادرااشغال کردیدبفکراین نیستیدکه جانباز بالای ۵۰درصددرشرایطی زندگی میکندتاکی بایدمنتظربمانیم تاشما ازخواب زمستانی بیداربشین بایدبدانیداین پیامهایک هوشداری است برای شمامسئولین ،امام راحل فرمودندنگذاریداین پیشکسو تان جهادشهادت خون درپیچ خم زندگی روزمره خود بفراموشی سپرده شوندچراماده ۳۹رادرموردجانبازان شاغل اجراءنمیکنیدچرادر اجرای قانون درموردجانبازان کوتاهی میشود چرابچه های جانبازان بامدرک عالیه بیکارهستندچرا حداقل یه فقره وام قرض الحسنه۴٪ بامبالغ زیادوبلندمدت دراختیارشان نمیگذاریدکه تابتواندیه کاسبی درست حسابی برای خودراه اندازی کنندهزاران چراهای دیگرداریم که بنیاداصلاتوجهی به آن ندارد
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi