شناسه خبر : 95875
شنبه 12 آذر 1401 , 10:45
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

مادران شهیدان مصلی به فرزندان شهیدش پیوست

مادران شهیدان مصلی به فرزندان شهیدش پیوست

زنجان مادر شهیدان جواد و قدرت‌الله مصلی به فرزندان شهیدش پیوست.

ایثار و شهادت یکی از وجه‌های بارز انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود موضوعی که در بسیاری از صحنه‌های انقلاب نمود عینی داشته و همواره سر منشا تحولات بسیار سترگی در کشور بوده است.

شهدای هشت سال دفاع‌مقدس گنجینه‌های تاریخی و الگوی ایثار هستند اما باید دانست شجاعت و عظمت شهید متاثر و نشات گرفته از مادر ایثارگری است که تربیت چنین فرزندی را به ‌بهترین نحو و با معیارهای اسلامی انجام داده است. این مادران با صبر و شجاعت بی‌بدیل خود و با الهام از مکتب حضرت زهرا (س) فرزندان خود را تقدیم راه حق و حقیقت کردند و حتی برای اینکه دشمن شاد نشوند خم به ابرو نیاوردند.

مادران ایران زمین در طول هشت سال دفاع‌مقدس حماسه‌های جاویدی آفریدند که تاریخ همیشه از آن یاد خواهد کرد. آنان با صبر، استقامت، تحمل دشواری‌ها و برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی و همچنین امنیت و آرامش مردم، همه‌ ملت ایران را مدیون خود ساختند. این مادران سال‌های طولانی پس از شهادت فرزندان‌شان با مشقت زیاد روزگار سپری کرده‌ و متحمل سختی شده‌اند و چشم انتظاری آنان برای دیدار با فرزند و پایان فراق جز با مرگ میسر نمی‌شود.

استان زنجان در طول هشت سال دفاع‌مقدس بیش از دو هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است شهدایی که از دامن پاک مادران به معراج رسیده و قله‌های انسانیت، شرف و آزادی را فتح کرده‌اند مادرانی که تا لحظه آخر زندگی خود پلی اسلام و انقلاب ایستاده و در نهایت به دیدار حق شتافتند.

یکی از مادران شهیدی که طی روزهای اخیر به فرزندان شهیدش پیوست، مادر شهیدان جواد و قدرت‌الله مصلی است که دو فرزند شهیدش را برای عزت و شرف این مملکت فدا کرده است.

به گزارش ایسنا، شهید قدرت‌الله مصلی در نهم آبان ۱۳۴۰، در روستای نعلبدان از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش قربان‌علی کشاورز بود و مادرش لاله‌زار نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت.

این شهید والامقام در بیست و سوم تیر ۱۳۶۱ ‏، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، سینه و پا، شهید شد و مزار او در زادگاهش قرار دارد.

شهید جواد مصلی نیز سوم بهمن ١٣۴٨‏، در روستای نعلبندان از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. تا سوم متوسطه درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت.

این شهید والامقام پنجم مرداد ۱۳۶۷‏، در اسلام‌آباد غرب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار وی در بهشت کبرای شهرستان ابهر قرار دارد.

منبع: ایسنا
اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi