شناسه خبر : 96459
چهارشنبه 30 آذر 1401 , 16:03
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

مبادی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

محسن ناطق - سلام؛ صنعت سینما یکی از اجزای تولید اقتصاد در امور فرهنگی است. اما موارد متعددی در اقتصاد فرهنگی وجود دارد که می تواند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از آن مبادی انجام شود.

آنچه در نظر است حفظ ارزش‌های اسلامی می باشد که یکی از روش های حفظ ارزش های دینی و اسلامی تقویت مادی ایثارگران است تا هر یک نفر ایثارگر بویژه جانبازان و رزمندگان مکرم آنقدر توان مادی داشته باشند تا بتواند فرهنگ عاشورایی را ترویج کنند.

لیکن با کمال تاسف بودجه های فرهنگی در مواردی هزینه می شود که بجز تولید برخی هنرمندان ضدانقلاب و غرب‌پرست و گرین‌کارتی دو تابعیتی و فرار نخبگان و دین‌گریزی و موارد متعدد دیگر، بازده نداشته است. لذا با ریل گذاری صحیح به طرف عوامل فرهنگ ساز یا اسطوره ساز و احیای هویت ایرانی براساس جهان‌بینی اسلامی می توانیم فرهنگ اصیل و غنی ایرانی - اسلامی را در تمام جهان در صدر فرهنگ های دنیا قرار دهیم؛ همان طور که قرن ها در صدر بوده است؛ اما از دوران قاجار دچار هجمه های گسترده دشمنان قرار گرفته است.

بنابراین با این که رهبر معظم انقلاب بارها بر تصویب بودجه بانضمام پیوست فرهنگی تاکید نموده اند، متاسفانه همچنان ریل گذاری بودجه به اهداف غلط روانه شده و نتوانسته فرهنگ ایرانی - اسلامی را پس از گذشت بیشتر از یک قرن احیا کند.

بهتر است بگوییم در جنگ با دشمنان در تمام زمینه های نظامی - امنیتی - اجتماعی - سیاسی - اقتصادی بر دشمن غلبه کردیم؛ لیکن در جنگ فرهنگی، علیرغم دارا بودن فرهنگی بسیار قدرتمند و در صدر تمام فرهنگ ها و خرده فرهنگ های جهان، هنوز نتوانستیم موفق باشیم؛ حتی ضربات مهلکی بر هویت ایرانی - اسلامی وارد شده که نیازمند رسیدگی و رفع بحران فرهنگی و هویتی هستیم.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نقش رسانه ها در آتش افروزی بسیار شایان توجه است و متاسفانه در مقابل رسانه های ما علیرغم داشتم بودجه بسیار فشل عمل می کنند. طوریکه مقام معظم رهبری هم از این وضعیت کم کاری رسانه های داخلی گله مند بودند. باید یک تحقیق و تفحص از متولیان فرهنگی و رسانه ها صورت گیرد که ایتن بودجه ها را کجا خرج میکنند و چرا هیچ ایده و تفکری در جذب مخاطب ندارند؟ تا وقتی که دایره دوستان را در سازمان سینمایی و صدا و سیما تنگ تر کنیم هیچ امیدی به ظهور و فعالیت جوانان حزب الهی و انقلابی و جهادی نیست.سازمان سینمایی فعالیت گروه سینمایی ارشاد تهران را ممنوع اعلام کرده و دلیلی هم برای آن نمی گوید.باید مجوز ساخت فیلم های کوتاه را به خود موسسات فرهنگی دارای مجوز بدهند تا این همه علاقمندان به هنر و سینما گرفتار و اسیر گرفتن پروانه ساخت یک فیلم کوتاه نشوند. البته گوش شنوایی برای شنیدن درد هنرمندان نیست.ان شالله کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص عدم فعالیت گروه سینمایی ارشاد تهران ورود پیدا کند.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi