شناسه خبر : 97562
چهارشنبه 05 بهمن 1401 , 09:33
اشتراک گذاری در :
عکس روز

خاطرات نوه شهید نواب صفوی از اخلاق خانوادگی شهید

خاطرات نوه شهید نواب صفوی از اخلاق خانوادگی شهید

نوه شهید نواب صفوی می‌گوید آن شهید بزرگوار می‌گفت ما فریادمان را بر سر طاغوت می‌زنیم، اما با خانواده در اوج لطافتیم.

زینب سادات ضیائی از نوادگان شهید نواب صفوی در گفت‌وگو خبرگزاری تسنیم، درباره برخی ویژگی‌های آن شهید گفت: مادر من پس از شهادت ایشان متولد شد و پدرش را ندید. آنچه که به ما رسید از شهید نواب، خاطراتی بود که مرحوم مادر بزرگم سال‌ها آن را زمزمه می‌کردند و به‌گونه برای ما زنده می‌گفتند که گویی با شهید زندگی کردیم و ایشان را دیدیم. آنچه که ما از کودکی درباره شهید نواب صفوی شنیدیم، اخلاص و ابعاد کاملی است که از یک مرد مسلمان شنیدیم. ایشان در عین حال که یک مبارز بسیار شجاع و نترس و نیز محکم و با اراده بود، اما در بُعد خانوادگی بسیار لطیف و مهربان بودند. از جمله خاطراتی که مادر بزرگم از بعد خانوادگی شهید نواب می‌گویند، آن محبتی است که بین خانواده و دوستان  داشتند و آن ادبی بود که به پدر بزرگوارشان ابراز می‌داشتند. پدر ایشان نیز از مبارزینی بودند که در مسیر اسلام به شهادت رسیدند.

 وی افزود:‌ مادر بزرگ ما که همسر شهید نواب بود، تعریف می‌کرد یک روز جلسه‌ای در منزل ما بود، شهید نواب خیلی خشن و کوبنده صحبت می‌کرد. ما به همراه سایر خانواده فدائیان اسلام در اتاق دیگری بودیم. کاری پیش آمد و شهید نواب را صدا زدم. با اینکه خشمگین بودند، در را که باز کردند، بلافاصله با یک روی متبسم و لطیفی به من گفتند کارتان چیست؟ گفتم الان که این قدر انقلابی و کوبنده صحبت می‌کردید، چرا الان آرامید؟! فرمود ما فریادمان را بر سر طاغوت می‌زنیم، اما با خانواده در اوج لطافت هستیم.

ضیائی ادامه داد: جاری مادر بزرگم  که به تازگی به رحمت خدا رفتند، خاطرات خوبی نقل می‌کرد. یک بار از ایشان پرسیدم کدام خصلت شهید نواب برای شما بیشتر بارز بود. ایشان با اینکه خودشان اهل تقوا و حکیم بودند، گفت نواب، مرد تقوا و اخلاص بود. می‌گفت تقوایی که در شهید نواب دیدیم، مثالش را در کس دیگری ندیدیم و آن اخلاصی که این شهید بزرگوار داشت سبب می‌شد از کسی نترسند. 

منبع: خبر گزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi