شناسه خبر : 97578
چهارشنبه 05 بهمن 1401 , 11:05
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پرواز جوان گیلانی در آسمان سوسنگرد

شهید عباس‌ احمدی چیرانی در تاریخ‌ دهم‌ آبان‌ماه‌ ۱۳۵۹ در منطقه‌ عملیاتی سوسنگرد بر اثر اصابت ترکش‌ خمپاره‌ به‌ مقام‌ والای شهادت‌ نائل آمد.

پرواز جوان گیلانی در آسمان سوسنگرد

شهید عباس‌ احمدی چیرانی در سال ۱۳۳۵ در خانواده‌ای مومن، مذهبی و زحمت‌کش در روستای سند پایین‌ شهرستان فومن دیده به جهان گشود.

وی دوران‌ شیرین کودکی را در کنار پدر و مادر و در روستا سپری کرد و بعد هم‌ همانند هم‌ سن‌‌وسال‌های خود، راهی مدرسه‌ جهت‌ آموختن‌ علم‌ و دانش‌ شد.

او مقطع‌ ابتدایی را با موفقیت‌ سپری کرد و پس‌ از آن،‌ وارد دوره‌ راهنمایی شد و فقط‌ تا پایه‌ سوم‌ راهنمایی به‌ ادامه‌ تحصیل‌ پرداخت‌ و پس‌ از این‌ دوره‌ در کنار خانواده‌ ماندگار شد و در کنار آنها به‌ کار و فعالیت‌ پرداخت‌.

او در انجام کارهای کشاورزی و مختص روستا کمک حال خانواده بود و از انجام هیچ کاری جهت کمک به خانواده دریغ نمی‌کرد و همواره یار و یاور مردم مستضعف روستا بود.

مردم روستای سند پایین شهرستان فومن، عباس آقا را به عنوان فردی خوش‌رو، خوش‌اخلاق، مهربان، با اخلاص و متواضع مثال می‌زدند.

عباس آقا قصه ما در سن‌ هیجده‌ سالگی به‌ خدمت‌ مقدس سربازی فراخوان شد و در طی دوران‌ خدمت‌، عازم‌ مناطق‌ جنگی شد تا از این‌ راه‌ به‌ دین‌ اسلام‌ و انقلاب‌ اسلامی که‌ به‌ رهبری حضرت‌ امام‌ خمینی (ره‌) به‌ شکوفایی رسیده‌ بود، خدمتی کرده‌ باشد.

شهید عباس احمدی چیرانی در مدت‌ حضور کوتاه‌ خود در جبهه‌، پس‌ از تلاش‌ و رشادت‌های فراوان، در حالی که‌ فقط‌ ۲۴ سال‌ از بهار عمرش‌ گذشته‌ بود، در تاریخ‌ دهم‌ آبان‌ماه‌ ۱۳۵۹ در منطقه‌ سوسنگرد بر اثر اصابت ترکش‌ خمپاره‌ به‌ مقام‌ والای شهادت‌ نائل آمد.

پیکر پاک و مطهر شهید عباس احمدی چیرانی بعد از چند روز به‌ زادگاهش‌ منتقل‌ و پس از تشییع باشکوه مردم شهرستان فومن در گلزار شهدای سند پایین‌ به‌ خاک‌ سپرده‌ شد.

فرزند دختر شهید عباس احمدی چیرانی پس از دو ماه از شهادت پدر دیده به جهان گشود و زندگی خود را در فراغ پدر شهیدش آغاز کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi