شناسه خبر : 97599
پنجشنبه 06 بهمن 1401 , 12:45
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

یک زوج جوان خوزستانی خاطرات ۱۰۰۰شهید را جمع‌آوری کرده اند

آقا جنت مکان و خانم محمدپور، که حدود ۱۶ سال است به این کار مهم، مولد و فرهنگ‌ساز پرداخته اند، در این سال‌ها همچنین موفق گردیده اند تعدادی دیگر از خواهران و برادران...

فاش‌‌نیوز - یک زوج جوان خوزستانی که برای جمع‌آوری خاطرات و رندگی‌نامه شهدای خوزستان تلاش می‌کنند، تا کنون با ۱۰۰۰ نفر از والدین شهدا... مصاحبه کرده اند.

سوم بهمن ۱۴۰۱، بود که توفیق حاصل شد در دفتر موسسه ای با نام «معراج اندیشه پویا» متعلق به یک زن و شوهر جوان حضور یابیم که کارشان جمع‌آوری خاطرات و زندگی‌نامه شهدای خوستان است و تا کنون توانسته اند با ۱۰۰۰ نفر از والدین شهدا... مصاحبه کنند.

آقا جنت مکان و خانم محمدپور، که حدود 16 سال است به این کار مهم، مولد و فرهنگ‌ساز پرداخته اند، در این سال‌ها همچنین موفق گردیده اند تعدادی دیگر از خواهران و برادران همشهری خود را نیز برای کمک به خود در این مسیر همراه سازند.

این زوج جوان در حال حاضر آرشیوی بزرگ از مصاحبه و گفت و گو با 1000 نفر از والدین و دیگر اعضای خانواده آنان، آرشیو ارزشمندی از زندگی‌نامه و خاطرات شهدا را در گنجینه موسسه خانوادگی خود مرتب و ذخیره کرده اند.

این آرشیو ارزشمند که به صورت فیلم و صوت نگهداری می شود، می تواند در آینده به عنوان منبعی موثق و مطمئن در قالب های مختلف مورد استفاده نویسندگان، فیلم‌سازان، تاریخ‌نویسان، هنرمندان و...قرار گیرد.

|| جعفری

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi