شناسه خبر : 97623
جمعه 07 بهمن 1401 , 10:47
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

بازار داغ دروغ‌های شاخدار بی‌بی‌سی و اینترنشنال از قبر خالی تا زندانی خیالی

برملا شدن دروغ دیگر رسانه‌های معاند که یک بدهکار فراری را به‌عنوان معترض در آستانه اعدام جا زده بودند بار دیگر ثابت کرد عناصر ضدانقلاب این روزها تا چه حد دست‌شان خالی است.
 
ماجرای اغتشاشات پاییزی در کشور وقتی با دروغ و تحریف بزرگ درخصوص مرگ مهسا امینی کلید خورد، می‌شد حدس زد که تداوم حیات این جریان وابسته به دروغ و فریبکاری است اما نمونه‌های عجیبی از این دروغ‌ها نشان داد که ضدانقلاب برای فریب مخاطب هیچ اعتقادی به حد و مرز دروغ ندارد.
نسبت دادن بدون سند و مدرک برخی مرگ‌های افراد جوان در ماه‌های گذشته به اغتشاشات از مرگ خانم ‌پرستار جوان در تصادف یا فوت دختری جوان بر اثر سقوط از ارتفاع یا جا زدن مورد خودکشی به‌عنوان کشته اعتراضات که هر بار با دلیل و سند تکذیب می‌شدند و یا موارد شگفت‌انگیزی همچون خبرهای اعتصاب غذای حسین رونقی و شکستگی هر دو پای وی در زندان یا شکستگی دست توماج صالحی در بازداشت و... که خیلی زود با انتشار تصاویر یا مرخصی از زندان نادرست بودن آنها آشکار می‌شد گوشه‌ای از این دروغ‌پردازی ضدانقلاب و پمپاژ آنها در رسانه‌های معاند و شبکه‌های اجتماعی بود.
در شرایطی که دیگر با فروکش کردن اغتشاشات کشته‌سازی‌ها جواب نمی‌دهد، ضدانقلاب دنبال راه‌های دیگری رفته است. 
نمونه جدیدی که روزهای گذشته توسط چهره‌های ضدانقلاب خارج‌نشین و برخی دلبستگان آنها در داخل و همزمان در رسانه‌هایی همچون بی.بی.سی فارسی، اینترنشنال سعودی، صدای آمریکا و... منعکس شد داستان غم‌انگیز و تصاویر شکنجه یک جوان معترض شکنجه شده، به کما رفته و در آستانه اعدام به نام «حسن فیروزی» بود.
به‌عنوان نمونه مصی علی‌نژاد ضدانقلاب فراری در صفحه خود یک فایل صوتی از حسن فیروزی منتشر کرده بود که این فرد در آخرین تماس از زندان گفته بود: «از مردم ایران می‌خواهم که صدایم باشید تا بتوانم فقط و فقط یک‌بار دیگر، دخترم را ببینم.»
همین خط تبلیغی درباره این فرد توسط برخی دیگر از رسانه‌های ضدانقلاب دنبال شد. 
بدهکار مالی به کمک رسانه‌های معاند مخاطبین خود را سر کار گذاشت
اما مرکز رسانه قوه قضائیه که دوم بهمن‌ماه وجود چنین فردی در بین محکومان ماه‌های اخیر یا زندانیان موجود را تکذیب کرده بود دیروز خبر مهمی را با این شرح منتشر کرد: «در هفته‌های اخیر رسانه‌های معاند و بازوهای آنها در فضای مجازی با انتشار تصاویری از فردی به نام حسن فیروزی، عملیات‌ رسانه‌ای گسترده‌ای انجام داده‌ و اخبار مختلفی درباره وضعیت نامساعد این فرد در زندان منتشر کردند.درخصوص نامبرده ادعاها و داستان‌های عجیب و مختلفی مطرح شده بود؛ از اینکه وی در زندان اوین در آستانه اعدام قرار دارد تا انتشار یک فایل صوتی؛ همچنین این دروغ مطرح گردید که حسن فیروزی به‌دلیل شکنجه، به کما رفته است و خانواده‌اش او را در یک بیمارستان که محل و اسم آن را نمی‌دانسته‌اند ملاقات کرده‌اند.اما پس از بررسی‌های دقیق انجام شده، مرکز رسانه قوه قضائیه در اطلاعیه‌ای که در تاریخ ۲ بهمن ۱۴۰۱ منتشر کرد اعلام نمود: فردی به نام حسن فیروزی با جرائم ذکرشده در ادعاهای مطرح‌شده توسط معاندین، نه تنها طی ماه‌های گذشته حکم محکومیت و کیفرخواست، نداشته بلکه در هیچ‌کدام از زندان‌های ایران در بازداشت یا گذران دوران محکومیت نیز نیست.
بر همین اساس و پس از حجم تبلیغات گسترده معاندین روی نام حسن فیروزی که به قول و گفته دروغین آنها تحت شکنجه‌های سخت قرار داشت و حتی از بدن کبود و زخمی خود از داخل زندان عکس به بیرون ارسال کرده بود، بررسی‌های فنی دستگاه‌های امنیتی درخصوص یافتن فردی با چنین مشخصاتی آغاز شد تا اینکه بلافاصله اطلاعات جدیدی از این فرد به دست آمد. این فرد که به گفته خودش بنا به درخواست شبکه‌های رسانه‌ای معاند تصاویر و فایل‌های صوتی خود را در اختیار آنها قرار می‌داد، با اقدامات اطلاعاتی و امنیتی سربازان گمنام امام زمان(عج) و با دستور مقام قضایی در جنوب کشور دستگیر شد.
حسن فیروزی که روز سوم بهمن‌ماه و یک روز پس از اعلام خبر مرکز رسانه قوه قضائیه در حال فرار از مرزهای کشور در محدوده آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران نزدیک جزیره قشم بازداشت و شب گذشته با پرواز شماره ۱۲۴۱ به تهران منتقل شده است در اولین اظهارات خود بیان کرد: در مدت زمان مفقودی به جنوب کشور رفته بودم.
این فرد درخصوص تصاویر و فایل‌‌های صوتی منتسب به خود گفت: فایل‌ها را خودم تهیه می‌کردم و به درخواست مدیران کانال و یک شبکه رسانه‌ای معاند تهیه و برایشان ارسال می‌کردم. از آنجایی که عکس‌‎های من در شبکه‎های مجازی به‌صورت گسترده منتشر شده بود، مدیران رسانه‌ای که با آنها در ارتباط بودم از من خواستند تا دستورات و خواسته‎هایشان را اجرا کنم.
حسن فیروزی در واکنش به اینکه آیا در هفته‌های اخیر در بازداشت بوده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته گفت: من حتی یک روز هم در پی حوادث اخیر کشور دستگیر نشده و در بازداشت نبوده‌ام. هیچ جای بدنم کبود نیست و هیچ‌گاه تحت شکنجه قرار نگرفته‌ام.
وی در تشریح اقدام اخیر خود برای سناریو‌سازی بازداشت و شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران گفت: چون به طلبکاران خود بدهی داشتم برای همین تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم و به همین دلیل در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ضمن فرار از منزل سناریوی بازداشت و شکنجه خود را طراحی و آن را با اعضای رسانه‌های خارج از کشور مطرح کردم. قصدم این بود تا بتوانم از این داستان به نفع خودم استفاده کنم و با ربط دادن موضوع دستگیریم به اتفاقات اخیر در کشور عنوان کردم که توسط ماموران امنیتی بازداشت و روانه زندان شده‌ام تا از دست طلبکاران نجات پیدا کنم.»
این‌بار نیز دروغی دیگر از رسانه‌های معاند و چهره‌های ضدانقلاب برملا شد و این ماجرا هم به لیست دروغ‌هایی همچون ضرب و شتم «گوهر عشقی»،‌ گریم شکنجه «محمد نوری‌زاد» با سس گوجه، شکستگی پاهای «حسین رونقی» در زندان و... اضافه شد تا تجربه‌ای باشد برای زودباوران.
گریه ضدانقلاب بر سر قبری که مرده ندارد
یکی دیگر از دروغ‌های جالب توجه ضدانقلاب در روزهای اخیر هم این بود که خبرگزاری تسنیم درباره آن گزارش داد: «اخیراً خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یکی از جوانان کردستانی توسط نیروهای نظامی کشته شده و پیکرش به‌صورت ناشناس در بهشت محمدی‌ سنندج به خاک سپرده شده است. در خبر منتشره، تصویری از پارچه قرمز بر یکی از قبرهای بهشت محمدی سنندج کشیده شده و از مردم درخواست شده که امروز و فردا در این محل تجمع کنند و طبق معمول به‌ بهانه عزاداری برای فرد فوت‌شده، به سر دادن شعار علیه نظام مشغول شوند. رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم‌، خبر رسانه‌های معاند مبنی بر کشته شدن و خاکسپاری یکی از جوانان در بهشت محمدی در طول چند روز اخیر را کاملاً تکذیب کرد و گفت: تمام ادعاها درباره این قبر و دفن ناشناس جوان کشته‌شده دروغ است. شاهرخ فاتحی افزود: قبری که پارچه قرمز روی آن کشیده شده و رسانه‌های معاند روی آن مانور خبری می‌دهند، قبری خالی است که قبلاً خریداری شده و اصلاً کسی در این قبر به خاک سپرده نشده است.»
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi