شناسه خبر : 97866
جمعه 14 بهمن 1401 , 11:47
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

برگی از آزادی و دموکراسی غربی؛

اخراج یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا از کمیته روابط خارجی کنگره به دلیل حمایت از فلسطین

 

اخراج یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا از کمیته روابط خارجی کنگره به دلیل حمایت از فلسطین

الهان عمر، عضو مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل اتخاذ مواضع ضد صهیونیستی خود از کمیته روابط خارجی کنگره اخراج شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز  اطلاع رسانی فلسطین، الهان عمر، عضو مجلس نمایندگان آمریکا که عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این کشور بود، به دلیل مواضع ضدصهیونیستی خود از این کمیته اخراج شد.

در همین ارتباط نیز، در رای گیری مجلس نمایندگان آمریکا الهان عمر با 218 رای مثبت در برابر 211 رای منفی به دلیل انتقاد از اسرائیل از کمیته روابط خارجی اخراج شد.

عمر در سخنرانی خود قبل از رای گیری اظهار داشته بود که جمهوری‌خواهان به مردم رنگین پوست‌ مناطق خاصی از جهان و مسلمانان به عنوان «مظنونین» برخورد می‌کنند.

الهان عمر در ادامه تاکید کرد: برای سکوت به کنگره نیامده‌ام و حتی اگر در این کمیته نباشم، به سخنرانی برای عدالت‌خواهان در سراسر جهان ادامه خواهم داد.

رأی گیری برای اخراج ایلهان عمر پس از آن صورت گرفت که مجلس نمایندگان آمریکا وظایف نمایندگان دموکرات را برای کمیته قدرتمند روابط خارجی که شامل عمر نیز می شود، فهرست کرد. به گزارش هیل، هنگامی که مک کارتی از این تکالیف مطلع شد، به خبرنگاران گفت: «اوه، پس اکنون می توانیم علیه او رای بدهیم.» جمهوری خواهان مدعی هستند که عمر را به دلیل انتقادات قبلی او از اسرائیل برکنار کرده اند.

مکس میلر، نماینده جمهوری خواهان در بیانیه ای گفت که عمر «با توجه به تعصباتش علیه اسرائیل و علیه مردم یهود، نمی تواند تصمیم گیرنده عینی در کمیته امور خارجه باشد».

عمر که خود از زمان تصدی قدرت هدف تعصبات ضد اسلامی بوده است، هفته گذشته گفت که تلاش ها برای برکناری او صرفاً حزبی است. وی افزود که این اقدام همچنین ضربه ای به یکپارچگی نهادهای دموکراتیک ما و تهدیدی برای امنیت ملی ما است.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi