شناسه خبر : 98757
چهارشنبه 24 اسفند 1401 , 09:32
اشتراک گذاری در :
عکس روز

همزمان با هفته شهید از ۱۵ کتاب انگلیسی دفاع مقدس رونمایی می‌شود

همزمان با هفته شهید از 15 کتاب انگلیسی دفاع مقدس رونمایی می‌شود

فاش نیوز - رحیم نریمانی گفت:  ما در نشست دیپلماسی ایثارمحور و شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی از ۱۵ عنوان کتاب تجدید چاپ شده به زبان انگلیسی در حوزه ایثار و شهادت رونمایی خواهیم کرد.

رحیم نریمانی مدیر ادبیات و انتشارات بنیاد شهید در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی تسنیم، در تشریح فعالیت‌های این نشر برای هفته شهید گفت: ما در هفته شهید، فردا  سه‌شنبه نشست دیپلماسی ایثارمحور و شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی را خواهیم داشت که با حضور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس بنیاد شهید و معاون رئیس جمهور به صورت حضوری و رایزن‌های فرهنگی اسپانیا و تونس و هند به صورت وبیناری برگزار می‌شود و در این نشست از 15 عنوان کتاب تجدید چاپ شده به زبان انگلیسی در حوزه ایثار شهادت رونمایی خواهد شد.

 وی افزود: برنامه دیگر ما رونمایی از کتاب انگلیسی و عربی از کتاب شهید محسن وزوایی است که  در کنار این برنامه‌ها از خانواده شهدای رایزن فرهنگی هم تجلیل خواهد شد. ضمن اینکه برای هفته شهید برنامه تقدیر و تشکر از بانوان نویسنده‌ای را داشتیم که کتابشان به تقریظ مقام معظم رهبری رسیده است.

وی درباره فعالیت‌های نشر شاهد هم اظهار داشت: امسال 76 عنوان کتاب چاپ کردیم، ضمن اینکه در هر استان دو اثر چندرسانه‌ای از شهدا تولید شده‌ است که در مجموع امسال از 64 شهید اثر مولتی مدیا تهیه شد.


نریمانی در ادامه سخنانش تولید 23 هزار عنوان اثر مستند و تاریخ شفاهی و خاطره‌نگاری از والدین و همسران و فرزندان شهدا و جانبازان بالای  70 درصد را از دیگر فعالیت‌های این نشر در سال 1401 خواند و گفت: امسال یکی از برنامه‌های اساسی ما مردمی‌سازی تولید محصولات فرهنگی بود که طی هماهنگی با تشکل‌ها و گروه‌های جهادی مناطق محروم و با اهدای کتاب از آنها حمایت کردیم تا کاری در راستای تولید عادلانه محصولات فرهنگی باشد.

مدیر ادبیات و انتشارات بنیاد شهید از رونمایی کتاب‌های فاخر و جدید هر استان برای روز شهید خبر داد و  از کتاب شهید فخری‌زاده با عنوان «تویی که نشناختمت» به عنوان پرمخاطب‌ترین کتاب این انتشارات در سال 1401 خبر داد.

منبع: خبر گزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi