شناسه خبر : 98762
چهارشنبه 24 اسفند 1401 , 11:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رونمایی از کتاب «آقا رسول» در آخرین جمعه سال در بهشت زهرا

فاش نیوز - «شهید رسول کشاورز نورمحمدی» فرمانده گردان حضرت زینب (س) لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) که در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید، در مراسم تشییع پیکرش، مردم با یک صحنه خاص روبرو شدند.

رونمایی از کتاب «آقا رسول» در آخرین جمعه سال در بهشت زهرا

به گزارش خبرگزاری فارس، آیین رونمایی از کتاب «آقا رسول» جمعه این هفته (۲۶ اسفندماه) بعد از قرائت دعای روح‌بخش ندبه در گلزار شهدای بهشت‌ زهرا به همت گروه پژوهشی ـ فرهنگی خط مقدم برگزار می‌شود.

کتاب «آقا رسول» روایتی مستند از زندگی شهید رسول کشاورز نورمحمدی که به قلم لیلا رستم‌خانی به رشته تحریر درآمده است، توسط انتشارات نشر دهم در سال ۱۳۹۹ وارد بازار نشر شد.

در واقع «آقا رسول» روایتی داستانی از زندگی فرمانده گردان حضرت زینب (س) لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) است. شهید رسول کشاورز سال‌های سخت کودکی را در یکی از روستاهای اطراف رودبار سپری کرد. او با شروع جنگ تحمیلی و برای نبرد با دشمن از پشت نیمکت مدرسه ‌راهی جبهه شد و با همه مخالفت‌ها در هر عملیاتی پیشقدم بود تا اینکه در عملیات کربلای ۵ در اول بهمن‌ماه سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید.

از این شهید ۲ فرزند به یادگار مانده است. سه روز بعد از شهادتش در حالی پیکر مطهرش به درب منزلش رسید که فرزند دومش به نام زهرا در چهارم بهمن‌ماه سال ۱۳۶۵ به دنیا آمده بود، توانست پدرش را برای اولین و آخرین بار ملاقات کند. مزار مطهر شهید رسول کشاورز نورمحمدی در قطعه ۲۹ بهشت زهرا قرار دارد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi