شناسه خبر : 98824
شنبه 27 اسفند 1401 , 11:48
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مدافع حرمی که سیّد نبود، اما سوری‌ها به او می‌گفتند: سیّد!

فاش نیوز - سوری‌ها با اینکه «عباسعلی علی‌زاده» از سادات نبود، اما عنوان «سیدعباس» را که حکایت از آقایی و بزرگیش داشت، برای او انتخاب کردند.

 

مدافع حرمی که سیّد نبود، اما سوری‌ها به او می‌گفتند: سیّد!به گزارش دفاع‌پرس، از ویژگی‌های شخصیتی شهید مدافع حرم «عباسعلی علیزاده» در جبهه مقاومت که همواره به‌ عنوان رویدادی برجسته در ذهن همرزمان او جای گرفته است، به غنیمت‌گرفتن تانک T۵۵ در شهر خلصه بود.

شجاعت او در فنون نظامی و رزمی باعث شد که مدافعان حرم به او لقب «باز شکاری» دهند. حتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به پاس شجاعتش، انگشتر متبرک به انگشتان حضرت آقا را به او هدیه کرد.

این انگشتر به ‎عنوان یادگاری در دست شهید علیزاده بود تا اینکه شب عملیات انگشترش را در آورد و به همرزمش داد و گفت: من فردا در سیلو شهید می‌شوم. این انگشتر را بعد از شهادت به پسرم سینا بده.

مدافع حرمی که سیّد نبود، اما سیّد شد!

عباسعلی به زبان عربی مسلط بود و همین امتیاز کافی بود تا در برقراری ارتباط یگان‌های نظامی مستقر با مردم مناطق سوریه پیشگام باشد. امتیازی که منجر به فرصتی برای انتقال فرهنگی ۲ کشور و نیز صمیمیت میان شهید علیزاده و رزمندگان سوری شد.

این صمیمیت تا آنجا عمیق شد که سوری‌ها با اینکه او از سادات نبود، اما عنوان «سیدعباس» را که حکایت از آقایی و بزرگی عباسعلی داشت، برای او انتخاب کردند.

شهید مدافع حرم عباسعلی علیزاده، نخستین شهید مدافع حرم جویبار است که در ۲۹ آذرماه سال ۱۳۹۴ قبل از آنکه ۵۰ سالش شود، در حالی‌ که ذکر یا حسین (ع) بر لب داشت در جاده خان‌طومان به آرزویش رسید. او از یادگاران دفاع مقدس بود و تمام آموزش‌های سخت چریکی را در اصفهان گذرانده بود. از طریق قرارگاه رمضان در مأموریت‌های مختلف برون‌مرزی در عمق خاک عراق حضوری فعال داشت. مزار این شهید در روستای سروکلای جویبار قرار دارد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi