شناسه خبر : 98907
شنبه 05 فروردين 1402 , 10:14
اشتراک گذاری در :
عکس روز

خوشه‌های خشم در فرانسه؛ دستگیری ۴۵۷ معترض؛ آتش‌سوزی در ۹۰۳ نقطه پاریس

فاش نیوز - رسانه‌های فرانسوی از دستگیری ۴۵۷ نفر از معترضان به طرح اصلاحات قانون بازنشستگی در این کشور خبر داده‌اند.

خوشه‌های خشم در فرانسه؛ دستگیری 457 معترض/آتش‌سوزی در 903 نقطه پاریس

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر کشور فرانسه شامگاه پنجشنبه اعلام کرد 457 نفر از معترضان به طرح اصلاحات قانون بازنشستگی در فرانسه دستگیر و 441 نفر از نیروهای امنیتی زخمی شده‌اند.

«جرالد دارمانین»، وزیر کشور فرانسه همچنین گفت که 903 نقطه در پاریس در روز پنجشنبه که خشن‌ترین روز در تظاهرات‌های ضددولت فرانسه بود به آتش کشیده شدند.

وزیر کشور فرانسه ضمن تمجید از پلیس بابت محافظت از بیش از یک میلیون نفر که در سراسر فرانسه تظاهرات کردند گفت: «تظاهرات‌های زیادی اتفاق افتاد که برخی از آنها به‌ویژه در پاریس به خشونت کشیده شدند.»

پلیس فرانسه مدعی شده است که «گروه‌های آنارشیست» ممکن است به تظاهرات‌های فرانسه نفوذ کنند. نشریه لوموند نوشته است گروهی از معترضان که چهره‌شان را با ماسک پوشانده بودند اقدام به شکستن شیشه‌ها و به آتش کشیدن آشغال‌های جمع‌نشده کردند.

وزیر کشور فرانسه که جزو سیاستمداران راست‌گرای افراطی در کابینه مرکزگرای امانوئل ماکرون است درخواست معترضان برای عقب‌نشینی از پیشبرد طرح جنجالی اصلاحات بازنشستگی را رد کرد.

او گفت: «فکر نمی‌کنم ما باید به‌خاطر این خشونت‌ها از این قانون عقب‌نشینی کنیم، اگر این‌طور باشد، هیچ دولتی وجود نخواهد داشت. ما باید مشاجره‌های دموکراتیک و اجتماعی را بپذیریم اما از مشاجره خشونت‌آمیز بپرهیزیم.»

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi