شناسه خبر : 98914
شنبه 05 فروردين 1402 , 11:41
اشتراک گذاری در :
عکس روز

«تیپ کربلا» محوری‌ترین یگان سپاه در عملیات «فتح المبین» بود

فاش نیوز - تیپ کربلا، بعنوان محوری‌ترین یگان سپاه پاسداران در جبهه‌های جنوب کشور در عملیات فتح المبین در محور شوش به سمت ارتفاعات میشداغ وارد عمل شده و فتوحات قابل توجهی داشته و بزرگترین پیروزی‌ها در این عملیات با مشارکت یگان‌های ارتش و سپاه رقم خورد.

 

«تیپ کربلا» محوری‌ترین یگان سپاه در عملیات «فتح المبین» بود دفاع‌پرس- سردار «حمیدرضا رستمیان» فرمانده دفاع مقدس و جبهه مقاومت؛ حماسه‌های بی‌بدیل رزمندگان اسلام در بیرون راندن متجاوزین به سرزمین مان در سلسله عملیات‌هایی: ثامن الائمه (ع)، طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس در سال‌های ۶٠ و ۶١ نقش سرنوشت سازی داشت.

با حاکمیت نیرو‌های انقلابی و جهادی بر هدایت قوه مجریه و فرماندهی یگان‌های رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران و قرار گرفتن سپاه پاسداران در نبرد با متجاوزین، قدرت مضاعف نظامی ایجاد شد؛ لذا پس از عملیات‌های ثامن الائمه (ع) که منجر به شکستن محاصره آبادان و عملیات طریق القدس که فتح و آزادسازی شهربستان را دنبال داشت.

عملیات فتح المبین به منظور دورکردن دشمن از شهر‌های شوش، اندیمشک، دزفول، وخارج کردن جاده اصلی اندیمشک به اهواز با رمز مبارک یا زهرا (س) اجرا شد.

تیپ کربلا، بعنوان محوری‌ترین یگان سپاه پاسداران در جبهه‌های جنوب کشور در این عملیات در محور شوش به سمت ارتفاعات میشداغ وارد عمل شده و فتوحات قابل توجهی داشته و بزرگترین پیروزی‌ها در این عملیات با مشارکت یگان‌های ارتش و سپاه رقم خورد.

در عملیات فتح المبین تیپ کربلا با ٩ تا ١٢ گردان پیاده از استان‌های مختلفی همچون: اصفهان، تهران، خوزستان، مازندران، خراسان، و... وارد عمل شده و بخش قابل ملاحظه‌ای از مناطق اشغالی را از یوغ دشمنان خارج و شهدای عظیم الشانی را تقدیم کردند. یاد و خاطره حماسه سازان عملیات فتح المبین گرامی باد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi