تاریخ : 1402,پنجشنبه 06 مهر14:40
کد خبر : 103978 - سرویس خبری : اخبار

روایت یک پدر شهید از اخلاق پهلوانی فرزند تکواندوکارش!فاش نیوز - پدر شهید «ابوالفضل نیک‌ذات» که تکواندوکار و همچنین از اعضای تیم فوتبال آزادی شهر سمنان بود، روایت جالبی از اخلاق پهلوانی فرزند شهیدش بیان می‌کند.

روایت یک پدر شهید از اخلاق پهلوانی فرزند تکواندوکارش!

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، صبح امروز هم‌زمان با هفته دفاع مقدس و با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی، رئیس و جمعی از مدیران جهاد دانشگاهی استان سمنان با خانواده شهید «ابوالفضل نیک‌ذات» دیدار کردند.

در این دیدار که علی منصفی‌راد، رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان و جمعی از مدیران جهاد دانشگاهی استان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سمنان، رئیس بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و رئیس بسیج اساتید استان سمنان حضور داشتند، با اهدای لوحی از عباسعلی نیک‌ذات، پدر شهید والامقام ابوالفضل نیک‌ذات تقدیر شد.

نکند دیگران را بزنی!

پدر شهید ابوالفضل نیک‌ذات در این دیدار با بیان ویژگی‌ها و خصوصیات اخلاقی این شهید گفت: نماز اول وقت و تأکید جدی روی حلال و حرام و رعایت آن از ویژگی‌های شاخص ابوالفضل بود.

وی با بیان گوشه‌ای از خاطرات فرزند شهیدش گفت: ابوالفضل در خرداد 1345 در سمنان به دنیا آمد و پس از اخذ دیپلم برای گذراندن خدمت نظام وظیفه وارد ارتش شد و در نیروی هوایی فعالیت خود را آغاز کرد.

نیک‌ذات افزود: شهید علاوه بر وظایف اصلی، در امور فرهنگی هنری پادگان فعالیت چشمگیری داشت؛ به طوری که پس از شهادت به‌عنوان «سرباز نمونه» شناخته و به وی درجه افتخاری اعطا شد.

این پدر شهید در یکی از خاطرات خود از فرزندش گفت: ابوالفضل کلاس تکواندو می‌رفت. یک روز به او گفتم ابوالفضل جان، نکند خدای‌ناکرده در کوچه و خیابان با کسی درگیر شوی و از چیزهایی که در کلاس یاد می‌گیری، استفاده کنی و دیگران را بزنی!

وی ادامه داد: پس از صحبت‌های من، ابوالفضل ناراحت شد و گفت بابا جان! این‌طور فکر نکنید. حضرت علی هم قدرت بازوی زیادی داشت؛ اما پهلوان بود نه قهرمان و من یاد گرفتم علی‌وار زندگی کنم.

شهیدان؛ ضامن بقا و حافظ عزت و آزادگی

علی منصفی‌راد، رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان هم در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره این شهید گران‌قدر گفت: سعادتمند هستید که در زمره خانواده معزز شهدا، حماسه‌آفرینان و دریادلان روزگار سرنوشت‌ساز دفاع مقدس قرار گرفته‌اید.

منصفی‌راد افزود: شهیدان با رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های خود ضامن بقا و حافظ عزت و آزادگی ملت بزرگ ایران اسلامی بودند و خاطره خوش ازخودگذشتگی‌هایشان در ذهن و بر زبان مردم قدرشناس این سرزمین همواره باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه تکریم و تجلیل از خانواده معظم شهدا وظیفه و ادای دین ما به این عزیزان است، ادامه داد: در هفته گرامیداشت دفاع مقدس، توفیق و سعادت تکریم از خانواده معظم شهدا دست داده و این توفیق را ارج می‌نهیم.

به گزارش فارس؛ شهید ابوالفضل نیک‌ذات از اعضای تیم فوتبال آزادی شهر سمنان در 14 اردیبهشت 1367 در منطقه هفت تپه اهواز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.