تاریخ : 1394,پنجشنبه 22 مرداد18:34
کد خبر : 36680 - سرویس خبری : مسائل و مشکلات ایثارگران

شرایط مأمور به تحصیلی



فرزند جانباز 25%-  جناب برادر بزرگوار آقای مجتهد عزیز
اینجانب فرزند جانباز 25% می باشم و مدت 2/5 سال هست که عضو هیات علمی پیمانی دانشگاه دولتی (غیر پزشکی) هستم، با توجه به قبولی در مقطع PHD (دکترای تخصصی)برای سال تحصیلی 94-95-1 (مهرماه 1394)به دنبال مبحث مامور به تحصیلی خود میباشم.
می خواستم بدونم تسهیلاتی در این باره برای بنده به عنوان هیات علمی وجود داره یا خیر؟ (چون در دانشگاه به اینجانب گفتند که قانونی نیست و اگر هم باشد برای اعضای هیات علمی اجرایی نیست!!) و اگر بله، در دانشگاه بنده باید به کجا مراجعه کنم؟

 ضمنا در آیین‌نامه ساماندهی اشتغال فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان 25درصد و بالاتر و برابر ماده 9 آیین‌نامه، مقررات حاکم بر مأموریت آموزشی جانبازان (یعنی آیین نامه اجرایی ماده 12 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان) در مورد فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان نیز لازم‌الاجرا ست. لذا تمامی فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان 25درصد و بالاتر می‌ توانند به‌طور تمام وقت مشغول تحصیل شده و از حقوق و مزایای کامل برخوردار شوند.

 اگر این آیین نامه در حال اجرا باشه در اون صورت ماده 9 آیین نامه اجرایی ماده 12 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان ( 9ـ استفاده از مأموریت آموزشی اعم از تمام وقت یا نیمه وقت در دوران خدمتی رسمی آزمایشی امکان‌پذیر می‌باشد.) با توجه به اینکه بنده پیمانی هستم، مشکل ایجاد میکنه یا خیر؟

لازم به ذکره که رسمی شدن در دانشگاه دارای مراحل زیاد و پیچیده ای هست و از طرفی اگر بنده رسمی آزمایشی بودم، طبق آیین نامه اعضای هیات علمی میتوانستم به مامورت آموزشی بروم و لذا آیین نامه مذکور برای ایثارگران در این صورت تسهیلاتی ارائه نمی دهد.
یه سوال دیگه اینکه آیا این جمله که "طبق برنامه توسعه پنجم برای فرزندان جانباز ۲۵ به بالاو شاهد قانون ماموریت آموزشی لازم الاجراست بخشنامه۲۰۹/۲۱۲۳/د مورخ ۹۲/۳/۷ ." درست هست یا خیر؟  چون بنده بخشنامه ذکر شده رو پیدا نکردم.

  بینهایت سپاسگزارم و عذر خواهی می کنم چون جایی رو برای طرح سوالم پیدا نکردم، ناگزیر سوالم رو اینجا مطرح کردم. امیدوارم شرایط بنده رو درک کنید چون با توجه به قبولی در مقطع روزانه PHD دانشگاه دولتی در صورت انصراف به مدت 2سال محروم از آزمون میشم و از طرفی در مصاحبه گروه مذکور نیز ممکنه دیگه بنده رو تا مدت طولانی مورد پذیرش قرار ندن و اینکه بنده با توجه به حقوق دریافتی روی این موضوع حساب کردم و تشکیل خانواده دادم و قسط و ...

باز هم عذر خواهی می کنم بابت طولانی شدن عرایضم.
موفق باشید
ی