تاریخ : 1394,سه شنبه 24 آذر16:46
کد خبر : 40176 - سرویس خبری : اخبار

تفاهم نامه بنیادشهید و هلال احمر


تفاهم نامه بنیادشهید و هلال احمر

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس موافقت نامه یاری رسانی و آموزش های داوطلبی «یاد» را در راستای ارائه خدمات امدادی، آموزشی و حمایتی به گروه های هدف، امضاء کردند.

  

این موافقت نامه در راستای تعامل و ارتباط موثر میان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعیت هلال احمر و به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به ایثارگران، جانبازان،آزادگان و خانواده شهدا و اجرای برنامه ها و طرح های مشترک مورد توافق، امضا و مبادله گردید.

رجبعلی راهی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس گفت: این تفاهم نامه جهت همکاری در عملیات امدادی حوادث و سوانح با کمک عوامل ، آزادسازی نیروی انسانی داوطلب و همکاری امدادی در حوادث و سوانح بزرگ و بحران ها و فراخوان و ثبت نام اولیه اعضای شاهد و ایثارگر و معرفی آنان به جمعیت به منظور سازماندهی و همکاری داوطلبانه تهیه شده است.

وی گفت: ایجاد ارتباط برای ارائه مشاوره علمی پژوهشی و اختراع و ابتکار به دانشجویان مراکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر توسط نخبگان علمی تشکلهای بنیاد از دیگر برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس هدف نهایی این موافقت نامه را توسعه ظرفیت همکاری مشترک در راستای خدمات رسانی به نیازمندان و آسیب دیدگان حوادث و سوانح، فراهم آوری بستر های لازم برای تعامل دو دستگاه در زمینه های هدف تفاهم نامه ، افزایش توان علمی ، فرهنگی ، اجرایی و خدمت رسانی بنیاد و جمعیت به جامعه هدف و بهره گیری از توان دستگاه ها در اجرای برنامه های بشر دوستانه و امدادی در زمان حوادث و مناسبت ها، برشمرد.

فیض اله جعفری گروه هدف در این تفاهم نامه خانواده های شاهد و ایثارگر عنوان کرد و گفت: نخبگان علمی ، پژوهشی ، فرهنگی ، هنری ، مخترعان شاهد و ایثارگر، تشکلهای شاهد و ایثارگر، فرزندان و خانواده های شاهد و ایثارگر، جانبازان،آزادگان و ایثارگران ، که به نوعی نیازمند دریافت خدمت و شرکت در فعالیت مطرح شده در این تفاهم نامه باشند، مجموعه داوطلبان و دانشجویان مراکز علمی کاربردی هلال احمر شیراز و لارستان و مرکز علمی کاربردی امام خمینی (ره) بنیاد و تمامی اعضای تیم های تخصصی نجاتگران و امدادگران اعضای تشکل های مختلف جوانان و گروه های داوطلب و پرسنل جمعیت هلال احمر جزء گروه هدف تفاهم نامه ((یاد)) می باشند.

وی برای افتتاح خانه داوطلب شاهد در بنیاد شهید اعلام آمادگی و اظهار کرد: جمعیت هلال احمر دارای 36 شهید امدادگر، 12 پرسنل جانباز و 9 خانواده شهید می باشد. از این رو جمعیت هلال احمر می کوشد با توجه به خدماتی که در زمان جنگ تحمیلی ارائه کرده است، رسالت خود را حفظ کرده و نقاط مشترک جمعیت و بنیاد را قوت ببخشد./فارس

 


منبع : شهید خبر