تاریخ : 1395,چهارشنبه 15 دي14:33
کد خبر : 51299 - سرویس خبری : اخبار

پنجمین سالگرد

پنجمین سالگرد "حاجی بخشی" برگزار می شود

پنجمین سالگرد حاج ذبیح اله بخشی معروف به "حاجی بخشی" پنج شنبه این هفته در گلزار شهدای بهشت زهرا برگزار می شود.

فاش نیوز - پنجمین سالگرد حاج ذبیح اله بخشی معروف به "حاجی بخشی" پنج شنبه این هفته در گلزار شهدای بهشت زهرا برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ما، همزمان باپنجمین سالگرد درگذشت پیر دلاور جبهه ها مرحوم" حاج ذبیح اله بخشی" که در میان نظامیان ایرانی به حبیب بن مظاهر شهرت داشت، مراسمی در بهشت زهرای تهران برگزار خواهدشد.

این مراسم پنج شنبه این هفته پانزدهم دی ماه سالجاری در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) «قطعه 25 اولیای چند شهید داده» جنب سالن مهدیه، از ساعت 15 آغاز خواهدشد.

ذبیح اله بخشی یا همان حاجی بخشی معروف در سال۱۳۱۲ در روستای شمس آباد از توابع اراک دیده به جهان گشود و پس از تهاجم رژیم ددمنش بعثی عراق، برای دفاع از کیان اسلام و انقلاب رهسپار جبهه ها گردید و تا پایان جنگ، همراه با سایر رزمندگان حضور داشت.

در دوران پرشکوه دفاع مقدس، دو فرزندش به نام های عباس و محمدرضا را تقدیم آرمانهای انقلاب کرد و تنها فرزند ذکورش « علیرضا »  نیز از جانبازان محسوب می شود. وی در سال ۱۳۸۹ نشان ملی ایثار دریافت کرد و سرانجام در 13 دیماه سال 90 مشتاقانه به دیدار پروردگار شتافت.

پیکر وی پس از نمازجمعه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۰ تشییع و در کنار مهدیه بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

مقام معظم رهبری در پیامی درگذشت این ایثارگر و یادگار پیرِ دفاع مقدس را تسلیت گفتند.

* درگذشت پیر دلاور جبهه‌های جهاد، پدر دو شهید و همرزم و همراه هزاران شهید، مرحوم حاج ذبیح‌الله بخشی را به همه مجاهدان راه حق و به خانواده محترم آن مرحوم تسلیت می‌گویم و علو درجات و پاداش صبر و ثبات را برای ایشان از خداوند متعال مسالت می‌نمایم. سید علی خامنه‌ای، ۱۵ دیماه ۱۳۹۰


کد خبرنگار : 21