تاریخ : 1395,چهارشنبه 25 اسفند12:08
کد خبر : 52409 - سرویس خبری : اخبار

نشست شورای عالی انجمن های جانبازان با دبیر مجمع تشخیص

نشست شورای عالی انجمن های جانبازان با دبیر مجمع تشخیص

به دنبال اجتماع با شکوه ۱۴ اسفندِ جانبازان و ایثارگران در نمازخانه بنیاد شهید و امور ایثارگران، و بد اخلاقی مدیران ارشد این بنیاد در عدم حضور میان تجمع کنندگان و پاسخگویی به عزیزانی که از سراسر استان ها و حتی ازنقاط صفر مرزی کشور برای انعکاس مشکلاتشان آمده بودند

فاش نیوز - به دنبال اجتماع با شکوه ۱۴ اسفندِ جانبازان و ایثارگران در نمازخانه بنیاد شهید و امور ایثارگران، و بد اخلاقی مدیران ارشد این بنیاد در عدم حضور میان تجمع کنندگان و پاسخگویی به عزیزانی که از سراسر استان ها و حتی ازنقاط صفر مرزی کشور برای انعکاس مشکلاتشان آمده بودند و در نتیجه بی حرمتی به آنان، اعضای شورای عالی انجمن های جانبازان در راستای اطلاع رسانی این حرکت اعتراض آمیز به مسئولین ارشد کشور،23 اسفند 95 با "دکتر محسن رضایی"دبیر مجمع تشخیص مصلحت برای بیان مواضع اجتماع کنندگان نشست مشترک داشتند.
دراین دیدار که آقایان حسین اسرافیلی، یوسف مجتهد، داود حیدری، منصور ع نم نم، حسین حق شنو، اکبر بهرامی و حسن ابوطالبی حضور داشتند، ابتدا آقای اسرافیلی به معرفی اعضا، و چگونگی شکل گیری و اهداف شورای عالی انجمن های جانبازان پرداخت و ضمن بیان علل اجتماع ۱۴ اسفند گفت: از انجا که اجتماع با عنوان مسالمت آمیز و با هدف تمرکز در نمازخانه بنیاد شکل گرفت، با وجود احساسات شدیدی که در اجتماع کنندگان وجود داشت ما بسختی توانستیم از رفتن جانبازان ویلچری به خیابان جلو گیری نماییم.
در ادامه داود حیدری از نابسامانی های مالی بنیاد ازجمله اختلاس در بانک دی یادکرد وگفت : این درحالیست که این امکان وجود دارد، از منابع موجود بنیاد با مدیریت صحیح بخش عمده ای از مطالبات جامعه هدف را برآورده کرد.
وی ادامه داد: اعتراض این بار با خواهش از جانبازان در نمازخانه برگزار شد، اما جانبازان اعتراض دارند که در نوبت بعد داخل بنیاد نخواهیم آمد.
حیدری افزود: نیاز روز افزون جانبازان به آسایشگاه امری است که علی رغم تاکیدات، از سوی بنیاد هیچ برنامه مدونی برای آن وجود ندارد.
وی گفت: اگر واقعا پول و اعتبار برای همه نباشد ما حاضر به خوردن نان خشک هستیم، اما وجود اختلاس ها و حیف و میل ها در بنیاد بوضوح نشان میدهد که اینگونه نیست.
در ادامه این نشست حسن ابوطالبی گفت: پس از اجتماع 14 اسفند، بنیاد و سایت های وابسته به آن تلاش کردند هدف اجتماع را تا حد مشکل معیشتی پایین بیاورند، درحالیکه مطالبات اجتماع کنندگان فراتر از معیشت بوده و عملیاتی شدن قانون جامع ایثارگران(نسخه اصلاح شده توسط شورای عالی انجمن های جانیاران که تمامی اقشار مختلف ایثارگران را در بر می گیرد) در راس مطالبات قرار داشت.
بدنبال آن یوسف مجتهد  به سوابق و فراز و نشیب های قانون جامع ایثارگران اشاره کرد و گفت: علی رغم اینکه بعد ازجلسه شورای عالی با معاون حقوقی بنیاد، قراربود یک نسخه قانون جامع از سوی بنیاد برای اعلام نظر در اختیار شورا قرار گیرد، معاون مذکور خلف وعده کرد تا جایی که شورا مجبور شد یک نسخه از آن را  به زور تحویل بگیرد، و جالب آنجاست که نسخه اصلاحی قانون جامع در بنیاد در حالی به هیئت دولت ارائه شد که بسیاری از مدیران بنیاد از آن اظهار بی اطلاع می کردند!.
وی با تاکید بر پنهان کاری بنیاد در اصلاح و ارسال قانون جامع افزود: نسخه اصلاحی قانون جامع توسط شورای عالی انجمن های جانبازان به ستاد کل نیروهای مسلح عرضه و توجه سردار فیروز آبادی (رییس اسبق این ستاد) به این اصلاحیه جلب و مورد تایید و تاکید ایشان قرار گرفت. لکن متاسفانه با تغییر رییس ستاد کل وجایگزینی سردار باقری ارتباطات قطع و در پیگیری این موضوع خلل ایجاد شد.
در پایان مجتهد ضمن اشاره به بحران و امنیتی شدن مشکلات ایثارگران، تعجیل درراه حل را خواستار و هدف از تشکیل این جلسه را حمایت مجمع تشخیص مصلحت نظام از سه محور زیر عنوان کرد:
۱- محور قرارگرفتن قانون جامع اصلاحی شورای عالی انجمن های جانبازان در پیگیری نهادهای ذیربط.
۲- عمل به قوانین مصوب مرتبط به ایثارگران.
۳- درخواست جلسه با سردار باقری جهت پیگیری قانون جامع ایثارگران.
پس از آن دکتر رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن خوش آمد گویی به اعضای شورای عالی انجمن های جانبازان کار شورای عالی را مهم و از اعضای آن که پیگیرحل مشکلات ایثارگران هستند تشکر و قدردانی کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار بر پیگیری اجرای قوانین مربوط به ایثارگران و جانبازان تأکید کرد و گفت: بعد از فداکاریهای شما در حادثه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و کمک به امام و ملت ایران، برخی غصه می خورند که ای کاش،امیرالمومنین (ع) چنین یاران فداکاری را که حضرت امام (ره) داشت در پیرامون خود داشتند. شما جانبازان یاور امام و رهبری معظم انقلاب بودید و در اقتدار ایران اسلامی نقش مهمی ایفا کرده اید. وظیفه ما مسوولین این است که به شما خدمت کنیم.
دکتر رضایی افزود: در رسیدگی به امور جانبازان و پیشکسوتان نواقصی وجود دارد که این وضعیت باید اصلاح شود. امیدوارم با همت دولت و مجلس از این وضعیت خارج شویم.


کد خبرنگار : 23