تاریخ : 1396,دوشنبه 19 تير15:05
کد خبر : 54048 - سرویس خبری : کارشناس حقوقی


معافیت مالیاتی، کارت ایثار و ماده 24

س - خیلی از رزمندگان شاغل در آستانه بازنشستگی هستند. قرار بود اعطای یک مقطع تحصیلی بالاتر ومعافیت مالیات حقوق از فروردین 96برای آنان اجرا شود که تا حالا اجرانشده بعد از بازنشستگی چه فایده به حال ما دارد. لطف کنید پیگیری بفرمائید به گوش مسولین مربوطه برسانید که چرا اجرا نمی کنند؟تاان شاالله فرجی حاصل شود. بعد از 29سال قرار است یه کاری برای این عزیزان بشه این هم بخواد به بهانه های مختلف اجرا نشه. گناهی نابخشودنی است.خدا خیرتان دهد.

ج- کوتاهی دولت و رئیس جمهور در ابلاغ این قانون به دستگاه های اجرایی توسط برخی نمایندگان اعلام شده و این کانال هم به سهم خود به این استنکاف رئیس جمهور معترض بوده است همه باید در دست هم بدهیم تا قانونگرایی در این کشور نهادینه و مسئولین به قانون تمکین کنند.

 

س - من 1 سال خط مقدم بودم و 1بار هم ترکش خوردم ولی هر جا رفتم برای کارت ایثار منو سر دوندند. شاید شما بتونی بخاطر خدا کمکم کنی. خدا براتون خوش بخواد. منتظر جوابتونم.

ج- کارت ایثار تصمیم داخلی ارتش برای رزمندگانش بوده است و اعتبار داخلی دارد . اگر ارتشی بوده اید  یا در ارتش خدمت کرده اید به ایثارگران ارتش برای پیگیری مراجعه کنید.

 

س - همسر آزاده و جانباز 60 % هستم که قبل از اسارت ازدواج کرده ام. دارای سه فرزند. همسرم علاوه بر اسارت 48ماه حضور در جبهه دارد که سه تا فرزندم را خودم به تنهایی بزرگ کرده ام. در ضمن شاغل در آموزش و پرورش هستم. با توجه به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ماده 24 باید از سنوات 5 سال ارفاقی از امتیاز باز نشستگی زودتر از موعود استفاده کنم. متاسفانه چندین بار به اداره آموزش و پرورش مراجعه نمودم که می گویند این قانون اجرا نمی شود.لطفا ما راهنمایی کنید متشکرم.

ج- به بهانه عدم تهیه آیین نامه اجرایی این حق مسلم امثال شما سال هاست تضییع می شود. مایه تاسف است که بنیاد و دولت از تهیه و تصویب یک آیین نامه تا این حد عاجزند. ایثارگران باید از طرق قانونی و قضایی به کمیسیون اصل نود مجلس و دیوان عدالت اداری شکایت و خواستار پیگیری و اجرای قانون شوند.

 

س - این 5 سال سنوات ارفاقی همسران شاغل جانبازان آیا به تائید شورای نگهبان رسید و آیا آئین نامه اجرایی آن سال آینده ابلاغ می شود؟

ج- حدود پنج سال از تصویب این قانون می گذرد لکن به بهانه عدم تهیه آیین نامه اجرایی مانع اجرای آن شده اند.


کد خبرنگار : 23