تاریخ : 1396,شنبه 24 تير15:43
کد خبر : 54240 - سرویس خبری : کارشناس حقوقی


درباره ماده 38 ، اعاده به خدمت، پاداش و شهریه دانشگاه

س - اینجانب جانباز ۲۵ درصد هستم. تقریبا" شش ماه قبل ازطریق امور ایثارگران سپاه از ما مدارک لازم جهت اجرای ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگران اخذ گردید که متاسفانه درحالیکه بنابر اعلام امور ایثارگران سپاه مزایای فوق شامل جانبازان ۳۰درصد به بالا می شود. خواهش میکنم ما را راهنمایی کنید. آیا می شود قانون که در آن تاکید گردیده جانبازان ۲۵درصد و بالاتر تغییر داد؟ ضمنا بنده بازنشسته آموزش و پرورش میباشم و اعزامی بسیجی داوطلب از سپاه می باشم.

ج- اجرای ماده 38 ارتباطی با درصد ندارد و هر فرد حالت اشتغال بدون در نظر گرفتن درصد می تواند مشمول آن شود. ضمنا" اگر حالت اشتغال خود را در آموزش و پرورش عملیاتی کرده باشید، مشمول ماده 39 می شوید.

 

س - من جانباز پنج درصد هستم با اعصابی داغون با 28 سال و چند ماه بازنشست شدم. آیا میتونم دوباره وارد خدمت شوم با شصت و هشت ماه منطقه؟

ج- بله اعاده به خدمت شما منع قانونی ندارد .

 

س- فرزندم سال 95 در رشته پزشکی پردیس دانشگاه شاهد قبول شده و بنیاد میگوید فقط تا سقف شهریه دانشگاه آزاد پرداخت می کنیم و بقیه شهریه را باید خودتان بدهید. آیا قانون همین را می گوید؟

ج- بله این پاسخ بنیاد منطبق با آیین نامه اجرایی ماده 66 قانون جامع و برابر قانون است .

 

س - بنده جانباز 30% هستم و حالت اشتغال  بودم در حالیکه شغلی نداشتم. الان 7سال است استخدام رسمی  شدم. آیا مطابق مقررات میتوانم هم حقوق دولت و هم حقوق حالت اشتغال دریافت کنم؟

ج- با اصلاح تبصره 2 ماده 39 قانون جامع مانعی برای دریافت هر دو حقوق ندارید،‌لکن مراقب باشید از قانون حالت اشتغال در دستگاه محل خدمت استفاده نکنید.

 

س - بنده جانباز 10درصد هستم. فعلا با 31 سال خدمت مشغولم. آیا امسال خودم رو بازنشست کنم و پاداش رو دریافت کنم، با سن 49سال طبق بندج قانون 84 برنامه ششم بعد از یک سال می توانم دوبار به سرکار برگردم؟؟ ممنون

ج- بله می توانید از این قانون در صورت اجرا استفاده کنید لکن مراقب باشید برای اجرا شاید شرط داشتن مدرک کارشناسی را لازم بدانند. ضمنا بند چ ماده 87 صحیح است.


کد خبرنگار : 23