تاریخ : 1396,دوشنبه 06 شهريور18:40
کد خبر : 55060 - سرویس خبری : اخبار

نرخ بیکاری خانواده ایثارگرانرئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در شهرکرد:

نرخ بیکاری خانواده ایثارگران به ۴.۵ درصد رسید/ اشتغال ۶۰ هزار نفری فرزندان ایثارگران

شهیدی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در حال حاضر نرخ بیکاری در خانواده ایثارگران به ۴.۵ درصد رسیده است همچنین در ۴ سال گذشته برای ۶۰ هزار فرزند ایثارگر شغل ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی شهیدی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه استان با شاره به تعداد خانوار تحت پوشش بنیاد شهید اظهارداشت: در حال حاضر 3 میلیون 300 هزار نفر تحت پوشش بنیاد هستند، 225 هزار شهید، 565 هزار جانباز و 42 هزار آزاده در سطح کشور داریم.

وی با اشاره به بیمه درمان خانواده شهدا و ایثارگران افزود: با ارائه خدمات بیمه درمان 80 درصد خانواه‌های تحت پوشش از خدمات بیمه‌ای بنیاد راضی هستند و 20 درصد باقی مانده ممکن است از خدامت بیمه‌ای بنیاد معطل نباشند و به بنیاد مراجعه نکرده باشند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مسکن خانواده‌های شهدا و ایثارگران بیان کرد: سالانه 110 هزار واحد مسکن و تسهیلات مسکن به متقاضیان واگذار و پرداخت می‌شود.

شهیدی با اشاره به نرخ بیکاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نرخ بیکاری در بنیاد شهید و امور ایثارگران به 4.5 درصد رسیده است، در 4 سال گذشته برای 60 هزار فرزند ایثارگر شغل ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه مطلبات مردم باید در این دولت پاسخ داده شود، گفت: باید در این دولت بیشتر از رهنمودهای مقام معظم رهبری استفاده شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پاداش خانواده شهدا تصریح کرد: پاداش خدمت خانواده شهدا که از سال 76 معطل مانده بود سال 94 حدود 5 هزار و 272 میلیارد تومان آن پرداخت شد.

انتهای پیام/