تاریخ : 1396,دوشنبه 01 آبان12:13
کد خبر : 56261 - سرویس خبری : اخبار

خواهران شهدا پیام‌آوران عاشورا می‌شوندنشست سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس با سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه زنان و شهادت صبح امروز (یکشنبه 30 مهرماه) به ریاست «مریم مجتهدزاده» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان دفاع مقدس و «فاطمه آلیا» نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این نشست که جمعی از خواهران شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی حضور داشتند، اساسنامه و مرامنامه کانون «پیام آوران عاشورا» متشکل از خواهران شهدای دفاع مقدس به تصویب رسید. همچنین مدیرعامل و اعضای این کانون پس از تبادل نظر و رای گیری انتخاب و فاطمه آلیا به عنوان مدیر این کانون معرفی شد.

معرفی اسوه ها، الگوها و نمادهای ارزشی خواهران شهدا در دفاع مقدس، توسعه ظرفیت ها و قابلیت های روایتگری خواهران شهدا، گفتمان سازی فرهنگی، ثبت، حفظ، نشر و بهره برداری از آثار و ارزش های مشارت خواهران شهدا در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و ارتقاء منزلت و جایگاه معنوی ایشان در جامعه و ترویج و انتقال فرهنگ ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت به سایر اقشار در ابعاد بومی، منطقه ای و جهانی از جمله اهداف این کانون است.

همچنین در خصوص برگزاری همایش خواهران شهدا در روز میلاد حضرت زینب(س) و تشکیل کمیته های مختلف فرهنگی برای تهیه محتوای غنی در موضوع خواهران شهدا بحث و تبادل نظر شد.

منبع: دفاع پرس