تاریخ : 1396,چهارشنبه 25 بهمن13:10
کد خبر : 57961 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

به نمایندگان پاسخ نمی دهند وای به حال مردم و ایثارگران


به نمایندگان پاسخ نمی دهند وای به حال مردم و ایثارگران

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس رعایت قوانین ایثارگری ار سوی دولتمردان را خواستار شد.

فاش نیوز -  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس رعایت قوانین ایثارگری ار سوی دولتمردان را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قوانین ایثارگران در برنامه ششم توسعه تاکید کرد: لایحه بودجه برشی از برنامه پنجساله ششم توسعه کشور است و در مورد مسائل ایثارگران دولتمردان باید عنایت ویژه ای برای رفع و رجوع مشکلات آنها داشته باشند؛ اما متاسفانه اینگونه نیست.

این نماینده جوان که خود فرزند جانباز جنگ تحمیلی است خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی به عنوان محلی برای قانون گذاری باید توجه خاصی به تصویب قوانین ایثارگری و نظارت بر اجرای آنها داشته باشد؛ اما متاسفانه با اینکه در برنامه ششم توسعه قوانین خوبی برای ایثارگران لحاظ گردیده لیکن در عمل التزامی برای اجرای آن لحاظ نشده است.

وی با بیان اینکه سهمیه هایی از قبیل خرید و کسر خدمت و سهمیه علمی در دانشگاه ها برای ایثارگران لحاظ شده اما در عمل هنوز اجرایی نشده است، یادآور شد: این در حالی است که در سخنرانی های مسئولان، ایثارگران به عنوان پشتوانه نظام و انقلاب مطرح هستند اما از جمیع جهات مورد حمایت قرار نمی گیرند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم تصریح کرد: به عنوان یک نماینده متعلق به جامعه بزرگ ایثار باید عرض کنم که بسیاری از مراجعین ما گره کارشان حتی به دست معاونان و مدیران کل ادارات قابل باز شدن است اما متاسفانه در هزار توی اداری، آنها را سرگردان می کنند.

 مختار با تاکید بر بعد نظارتی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: من به اینگونه اشخاص می گویم اگر قادر به پاسخگویی به مردم و نمایندگان آنها نیستید استعفا بدهید. متاسفانه اکثر آنها موبایل خود را از دسترس خارج می کنند و وقتی به آنها پیامک می دهیم بعد ازچند ساعت به ما پاسخ می دهند.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با من که نماینده مردم در مجلس هستم این طور برخورد می کنند وای به حال مردم و افرادی عادی که برای مشکلاتشان باید به آنها مراجعه کنند. لذا من این را به عنوان تذکر رسانه ای به مسئولان عرض می کنم، قاطبه مردم و ایثارگران را دریابید، در غیر این صورت موضوع را به وزرای مربوطه یا رئیس جمهور ارجاع خواهیم داد.


کد خبرنگار : 18